Wpis z mikrobloga

Halo #perfumy halo #phantosmia

Nasze kolejne mieszanie perfum rozpoczęło się rozpakowaniem paczki z nowymi składnikami :D
Dojechały do nas:
- Czarny pieprz
- Gałka muszkatołowa
- Kardamon
- Ambra
- Fasola Tonka
- Cywet
- Oud black
- Absolut tytoniu

Ciekawa kombinacja, raczej cięższych zapachów. Szczególnie z zaskoczenia wziął nas Cywet, który po prostu pachnie łajnem.
"Zgadza się, capi". Kumpel Piotr już zapowiedział że nie spocznie, dopóki nie wydobędzie z niego ciekawego zapachu,
choć ja wolę trzymać się na dystans.

W szczelnych słoikach wylądowały nasze dwa pierwsze eksperymenty. Zalana alkoholem została pokaźna ilość mojej parapetowej bazylii,
oraz 5g suszu CBD. Planujemy przetrzymać je tam około 3 tygodnie, a potem zobaczymy wyniki.

Przy mieszaniu skupiliśmy się na poprawieniu naszego skórzano-ciężkiego przepisu.
Z górnych perfum wyleciały zielone jabłko oraz grapefruit, gdyż po dłuższym czasie nabierały one zapachu mydlanego.
Wymyśliliśmy sobie dodanie wanilii do naszej "ciemnej" bazy i tu nasze gdybania rozeszły się na dwa tory.
Tak powstały:

10ml
Perfum 80 kropli
Alkohol - do oporu
Woda destylowana 0 kropli
Top
Bergamota - 12
Mid
Cashmeran velvet - 12
Sylvamber - 16
Bot
Vanilla - 10
Leather - 30
#10 v3

10ml
Perfum 80 kropli
Alkohol - do oporu
Woda destylowana 0 kropli
Top
Vanilla - 10
Mid
Cashmeran velvet - 12
Sylvamber - 16
Bot
Benzoes - 12
Leather - 30
#10 v5

Przypominam że cyferki przy aromacie to liczba kropli na 10ml buteleczkę, choć jak wspomniałem wcześniej są
to tylko próby zapachów. Do odpowiednich stężeń dojdziemy z czasem.

Jak możecie zauważyć stężenie zwiększyło się dwukrotnie z 40 do 80 kropel aromatów.
Powstały nam dwa przepisy, które różnią się naprawdę tylko jednym składnikiem, a są od siebie kompletnie różne.
Numer 10v3 to pomysł Piotra, który stwierdził że bergamota musi uspokoić bardzo słodką wanilię. Zapach już od początku pachnie "męsko". Bergamotka skutecznie tłumi wanilie,
tak aby nie zdominowała ona zapachu. Perfumy pozostają świeże i całkiem długo trzyma się na skórze, a nawet godnie prezentuje się wokół noszącego.
Wersja 10v5 jest zdecydowanie słodsza i bardziej unisex'owa. Jestem fanem słodkich, deserowych zapachów więc mi osobiście takie rozwiązanie bardziej przypadło do gustu.
Wanilia na początku jest bardzo słodka i ciastkowa lecz po nie tak długim czasie "osiada" na podstawie, a nawet gdzieś się w niej ukrywa. Z początku słodki, później już tylko skórzany i ciemny zapach zostaje na naszym nadgarstku dłuższy czas. Każdy z wyżej wymienionych zapachów miał też swoją wersje, w której pojawiło się 15 kropel glikolu propylenowego. Miał on poprawić parametry, a szczególnie trwałość mieszanki. Niestety narazie nas zawiódł wypłaszczając odczucia i w zasadzie tyle. Wrócimy do niego w przyszłości ^^

Nie zwalniamy tempa mieszania, zajawka bardzo nam się udziela i chcemy dalej w tym siedzieć. Co chwilę trafiamy na nowe fora, artykuły i książki, które trzeba przyswoić.
Mam nadzieję że w następnym wpisie będziemy już w stanie powiedzieć coś o naszych płynach ze słoików i ciekawymi mieszankami
nowych składników.

Jak zawsze plusujcie i komentujcie wpis. Krytyka i porady mile widziane :D
Obserwujcie tag #phantosmia, aby być na bieżąco.
Widzimy się za około tydzień. Miłego dnia!
mikibn - Halo #perfumy halo #phantosmia

Nasze kolejne mieszanie perfum rozpoczęło...

źródło: comment_15962195571B2my4bG8FviCFW9JUGxr1.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Ryshardi: W zasadzie większość akcesoriów i alkohol dostaliśmy za darmo. Aromaty, olejki eteryczne, słoiki i kilka innych bzdetów kosztowały nas do tej pory ok. 650zł
  • Odpowiedz
@dyniel: Niestety nie znam jego właściwości w przemyśle kosmetycznym. Tańszą alternatywą dla zwykłego alkoholu etylowego będzie alkohol skażony. Jego cena jest wtedy dużo niższa. Przez pandemie skażony alkohol stał się rozchwytywany, dlatego należy się dowiedzieć jakim składnikiem został skażony. Powinien być "popsuty" tylko smak, a nie woń.
  • Odpowiedz
@mikibn: fajnie się to czyta, czekam na kolejne wpisy i możliwość przetestowania zapachów. sam dwa razy zabierałem się do mieszania, ale trochę mnie to przerosło ¯\(ツ)
  • Odpowiedz