Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem Miraski i Węgierki
Z racji tego że zaraz zaczną się #studia mam parę pytań. Mianowicie w przyszłości chciałbym pracować w #cnc (w mieście w którym mieszkam, jest jedna duża firma z obrabiarkami) i chciałbym wybrać kierunek, który pozwoli mi spełniać się w tej pracy. Skończyłem technikum na profilu informatycznym 2 lata temu więc trochę wiedzy uciekło z głowy, ale nie z tym jest problem. Który kierunek sprawi, że uda mi się osiągnąć zamierzony plan - automatyka i robotyka czy może mechanika i budowa maszyn? Czy informatyk poradzi sobie na takich studiach? Czy może jest to strata czasu i pieniędzy? Jestem zmotywowany do nauki i lubię się uczyć, ale czy warto poświęcić 4 lata dla jednej wielkiej niewiadomej? A zapomniałbym - studiować chciałbym jedynie w formie zaocznej z racji dobrze płatnej ale ciężkiej pracy.
#cnc #studia #zaoczne #politechnikapoznanska #kiciochpyta #pytanie #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2446f8c320eaecdaada9e2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: mechanika i budowa maszyn pozwoli ci pojsc w kazdym kierunku. cnc jak najbardziej a jak ci sie znudzi to mozesz robic cokolwiek :D ale nie mysl ze po studiach bedziesz zarabial kokosy, zanim zdobedziesz troche doswiadczenia minie kilka lat. chyba ze trafisz do mitycznej firmy na slasku gdzie za wciskanie guzika placo 5 na reke xD
@AnonimoweMirkoWyznania ja pracowałem w CNC zaraz po technikum budowlanym, później poszedłem na mibm, ale wyszło tak że to rzuciłem, ogólnie to możesz zostać technologiem nawet jako informatyk, a co do studiów, to zapomnij co miałeś w technikum, bo i tak wszystkiego będziesz się uczył od nowa i wcześniejsza wiedzą praktycznie nie ma znaczenia, po prostu musisz się przyłożyć do nauki
@AnonimoweMirkoWyznania: O tak, automatyka, MiBM, czy nawet fizyka techniczna to są wszystko kierunki umożliwiające pracę na obrabiarkach sterowanych numerycznie, tylko pamiętaj, że bez mgr. inż. to Cie do maszyny nie dopuszczą xD

CNC to jest e l i t a

A tak serio, #!$%@?, jak w tym kraju ma się coś zmienić jak ludzie dobrowolnie idą na jedne z cięższych i żmudniejszych kierunków tylko po to żeby stać przy śmierdzącej maszynie