Wpis z mikrobloga

Ahh ta Finlandia... Finlandia zawsze kojarzyła mi się z całkiem dobrą wódką, która była popularna z 10 lat temu. Natomiast po tych 3 dniach spędzonych w przelocie po Finlandii będzie mi się kojarzyć przede wszystkim z monotonią. Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia gdyż jak wspomniałem ja przez Finlandię tylko przejechalem. Może są tam jakieś piękne, warte odwiedzenia miejsca? W każdym razie - na samej północy jest jeszcze trochę malowniczo - piękne lasy i jeziora, mi ten obraz kojarzy się trochę z krajobrazem Kanady, który często pokazywany jest w filmach. Niestety po jakichś 200km tego krajobrazu już nie ma. Lasy są i owszem - mam wrażenie że ciągną się przez cały kraj - natomiast nie ma już tego uroku i jest trochę nudno... Drogą płaska jak stół i jedzie się prosto jak po sznurku. Jedynym urozmaiceniem są bardzo często pojawiające się renifery - serio tych widziałem dużo więcej niż w Norwegii. I to np. przy ruchliwej ulicy potrafią sobie leżeć całą gromadka. A skoro już o reniferach - w tunelach na Nordkapp też te cholery siedzą. Ja widziałem dwa, a właściwie zobaczyłbym je w ostatnim momencie gdyby nie mrigajacy z naprzeciwka samochód - dobrze się maskuja :D W Finlandii odwiedziłem właściwie tylko wioskę Świętego Mikołaja. I powiem wam, za kroją tam za wszystko - zdjęcie z Mikołajem 60 EUR, pakiet zdjęcie z Mikołajem, 3 pocztówki z reniferem i coś jeszcze - 100 EUR. Zobaczenie renifera 5 EUR. Ogólnie moje subiektywne odczucie jest takie, że to trochę drogo. Ale może na finlandzkie warunki to ok. W ogóle Finlandia wydaje mi się zdecydowanie biedniejszym krajem niż Norwegia. I szczerze mówiąc - pachnie mi trochę sowieckimi klimatami.

W każdym razie jako przelotówka nie jest zła - przez cały kraj ciągnie się chyba jedna droga, ograniczenia 80-120 więc nie jest źle. Ale widoków nie ma się co spodziewać :D

A ja ostatecznie dostałem się na prom - mam swoją kajute dzięki sugestii mirka @DzorDzoneRRo.

W ogóle ciekawa sprawa - jeżdżę w tej "policyjnej" kamizelce z napisem Polska i przez to wiele osób do mnie zagaduje. A to że widzieli mnie na promie na Lofotach, a to że widzieli mnie po drodze gdzieś, a to że daleko od domu, gdzie jadę, co tu robię itp. Ale wszystko w bardzo przyjaznej atmosferze. To chyba na tyle :)

#motomirko #motocykle #pepejedzieprzeznorwegie
  • 1