Wpis z mikrobloga

Oglądam na tvp sport powtórkę finału olimpijskiego z 2016. Może to przez kibiców, ale czuję się taką olimpijską presję, każdy punkt tam waży niesamowicie. Tym większe wrażenie wywarł wtedy Zaytsev. Naszła mnie taka refleksja, że od nieudanego mundialu 2018 trochę się deprecjonuje Italię, mówiąc, że brakuje ławki, że najlepsi zawodnicy coraz starsi. Myślę jednak, że jeśli Zaytsev się na tokyo zmobilizuje to Włosi będą mega groźni. Brakuje im drugiego stabilnego przyjmującego. Juantorena przyjmuje jak na swoje parametry znakomicie, więc Włosi wcale nie potrzebują gościa w stylu Lanzy. Zobaczymy czy jakaś gwiazda znikąd w stylu Gianelliego im wybuchnie mając na uwadze ich sukcesy juniorskie ostatnich roczników. Z Antonovem/Lanzą ciężko będzie o sukces olimpijski
#siatkowka
  • 11
@vasos: co do samej wagi finału. Oczywiście, jest to finał IO, czyli w przeciwieństwie do kopanej, najważniejsze trofeum, ale tutaj w Rio całość potęgował fakt, że grano w Brazylii i kanarki były finalistą. A Maraqanazinho żyła dosyć intensywnie.

Co do Włochów. Po pierwsze @sabuliga Kooy i Osmany razem grać nie mogą, więc albo jeden albo drugi. Zajcew zawodnikiem wielkim jest i basta, ale bardzo mocno przeplata mecze słabe z wybitnymi. Ten
@czarny_matt94: ja tak samo nie jestem fanem młodego Gianelliego, brakuje mi ognia w jego grze, choć technikę ma niezłą. Dla mnie Zaytsev to fenomen, coś on ma w sobie, że nie wiadomo kiedy mu forma zaskoczy, ale głupio na niego nie stawiać. Lanza będzie miał ciężko bo nie znalazł klubu w którym będzie mógł grać. Reszta zawodników to piękna melodia przyszłości, ale coś czuje, że para Juantorena-Zaytsev coś na tych Igrzyskach
@sabuliga: tutaj problemem jest zmiana licencji, Rychlicki grał w kadrze Luksemburga, a w drużynie narodowej może występować tylko jeden taki zawodnik, u nas tę lukę zapełnił Leon więc nie wydaje mi się, żeby Rychlicki zagrał w naszej kadrze w przeciągu kilku lat, ale za to podejrzewam, że Włosi już jakieś podchody robią. Zaytsev wiecznie grać nie będzie
@sabuliga: chodzi tu o występy w innych reprezentacjach, Zaytsev i Antonow mają rosyjskie korzenie ale nigdy nie grali dla reprezentacji Rosji, od początku reprezentowali Italię, Rychlicki ma już multum występów w kadrze Luksemburga tak jak Leon dla kadry Kuby i jest to moim zdaniem bardzo dobry przepis
@sabuliga: no właśnie szkoda że miał te mecze w barwach luksemburga, ale inaczej nie został by pewnie siatkarzem. W tym kraju jeśli nie trenujesz z kadrą narodową to za bardzo nie masz jak się rozwijać, nie trenujesz wtedy profesjonalnie, nie masz za bardzo jak się stawać lepszym siatkarzem i ja go rozumiem w 100%, pytanie czy nadal nie przydałby się nam Rychlicki w kadrze, zawsze to kolejny atakujący, a Leon na
@vasos: Te IO w Tokio to ostatnia szansa dla ich dwóch największych gwiazd, więc na pewno nie wolno ich lekceważyć. Jednak ciężko Włochów umieszczać w roli głównych faworytów do złota. Juantorena w Tokio będzie mieć już 36 lat, mają przeciętnych (w porównaniu do czołówki międzynarodowej) środkowych i brakuje im (na dzień dzisiejszy) drugiego przyjmującego. Bardzo dobry libero (mają więcej niż jednego), Gianelli, Zaytsev i Juantorena to może być za mało nawet