Wpis z mikrobloga

#samochody #prawojazdy

To niesamowite, co się tutaj dzieje. Tłumaczy człowiek, że w przypadku wjazdu na skrzyżowanie z dróg głównych obowiązuje zasada prawej ręki to mu debile piszą, żeby prawa jazdy nie robił.

A jakby wyjeżdżały z dróg podporządkowanych to chyba #!$%@? do usranej śmierci by czekały.

Coraz więcej idiotów tutaj, wcale się nie dziwię, że mamy takie rządy jakie mamy :D
źródło: comment_1595930080qNka0s3vcw0pybh29829wh.jpg
  • 55
@aksal89 No i mają rację. Jeśli ułatwi ci to zrozumienie to wyobraź sobie na tym rysunku że prosta droga ma pierwszeństwo, różowy i niebieski jadą na przeciw siebie, niebieski chce skręcić w lewo przecinając pas po którym jedzie różowy. Obydwoje są na drodze z pierszeństwem, niebieski musi ustąpić. Na twoim rysunku jest dokładnie ta sytuacja, tylko różowy nie jedzie prosto tylko po łuku.
@konto_dla_trybu_nocnego: najlepsze jest to, że wszyscy wiedzą, że różowy ma pierwszeństwo, ale powód jest różny XD

Ja przypierdzielam się do rozumowania, że "różowy ma pierwszeństwo, bo jedzie drogą z pierwszeństwem".
Bo wg tego co piszesz - jeśli różowy skręca w lewo, to należy mu ustąpić pierwszeństwa, bo jedzie drogą główną, ale jeśli jedzie prosto lub w prawo, to już wtedy wchodzi w grę reguła prawej ręki i zmienia się powód ustąpienia
@aksal89: "Reguła prawej ręki ma zastosowanie zawsze kiedy krzyżują się dwie drogi o równym statusie. Jak na skrzyżowaniu z pierwszeństwem łamanym podjeżdżają dwa auta na drogach głównych, albo dwa na podporządkowanych, to to, dokąd one jadą nie ma absolutnie żadnego znaczenia - pierwszeństwo ustala się za pomocą reguły prawej ręki dla równorzędnych dróg" Jeśli zawsze tak jest to po co istnieją drogi główne/ z pierwszeństwem. Niech wszystko od razu sprowadza się
źródło: comment_1595934089kSmbY7mG37IVIuuvLua2Db.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@aksal89:

@konto_dla_trybu_nocnego: najlepsze jest to, że wszyscy wiedzą, że różowy ma pierwszeństwo, ale powód jest różny XD


Ja przypierdzielam się do rozumowania, że "różowy ma pierwszeństwo, bo jedzie drogą z pierwszeństwem".

Bo wg tego co piszesz - jeśli różowy skręca w lewo, to należy mu ustąpić pierwszeństwa, bo jedzie drogą główną, ale jeśli jedzie prosto lub w prawo, to już wtedy wchodzi w grę reguła prawej ręki i zmienia się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@aksal89: Powiedz że trollujesz albo chociaż nie masz prawa jazdy. Jakby różowy skręcał w prawo, to zasada prawej ma zastosowanie, bo obydwoje opuszczają główną drogę. Nie wiem co w tym takiego skomplikowanego.

@konto_dla_trybu_nocnego:

Weź porób sobie jakieś zadania testowe na prawko bo mnie to przeraża.

Jeżeli drogi mają równy status to #!$%@? komu kto gdzie jedzie, ten z prawej ma pierwszeństwo i tyle.
@konto_dla_trybu_nocnego: no nie ma znaczenia - jak masz 3 wloty i dojeżdżają dwa auta na drogach głównych, to wciąż - ten na drodze głównej, gdzie po prawej stronie ma wlot, który też jest drogą główną (tudzież niebieski ustępuje różowemu, trzymając się kolorów z głównego obrazka) zawsze - niezależnie od tego, czy różowy jedzie w lewo, czy w prawo właśnie z powodu reguły prawej ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ale chyba nie istnieje sytuacja (albo nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic), aby pojazd jadący ciągle drogą z pierwszeństwem musiał ustąpić pojazdowi z prawej strony.
@aksal89: Stary sam sobie robisz chaos w głowie. Przypadki które pokazujesz są trywialnie proste, a ty dodajesz do nich zamieszanie podpierajać się wyrywkowymi zapisami.

Jeśli jesteś na drodze i przecinasz inny pas ruchu, to ustępujesz wszystkim którzy sa na drodze o tym samym poziomie uprzywilejowania. I czy to jest droga prosta, czy po łuku czy w dowolnej innej kombinacji nie ma żadnego znaczenia. To ty zjeżdżasz z drogi uprzywilejowanej i masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pokazbobra:

Nie masz obowiązku włączać kierunku, jeśli masz zamiar kontynuować ruch po drodze głównej. Inna sprawa to dobre nawyki/praktyki, ja na każdym skrzyżowaniu włączam kierunek, chyba że stoję na pasie który ma nakaz jazdy w określonym kierunku, np prawoskręt na światłach.

#!$%@? mać. Kierunek daje się zawsze kiedy zmienia się kierunek jazdy. Potem przez takich debili nie można normalnie przejechać przez skrzyżowanie bo nie wiadomo czy jak nie dał kierunku to
Ale chyba nie istnieje sytuacja (albo nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic), aby pojazd jadący ciągle drogą z pierwszeństwem musiał ustąpić pojazdowi z prawej strony.


@dharel41: Właśnie najlepsze jest w tym, że nie ma takiej sytuacji XD

@pokazbobra: A czy nie jest prostsze założenie, że jeśli dojeżdżasz do skrzyżowania, gdzie dwa wloty mają ten sam status, to pierwszy jedzie ten, który ma prawą wolną? Przecież to jest proste: sygnały
@Tran_Soptor: Po pierwsze nie jesteśmy na ty i jak masz ochotę sobie po kimś pojeździć to idź na podwórko.
Po drugie napisałem że włączam kierunek na wszystkich skrzyżowaniach ale widać umknęło ci to w amoku.
Po trzecie potraktuje poważnie twoje ostatnie pytanie. tak więc mam krzyżówkę od góry w prawo idzie główna, lewa i dolna to podporządkowane. Jeśli wjeżdżam od góry i jestem na głównej i mam zamiar jechać w prawo
A czy nie jest prostsze założenie, że jeśli dojeżdżasz do skrzyżowania, gdzie dwa wloty mają ten sam status, to pierwszy jedzie ten, który ma prawą wolną?


@aksal89: Nie, nie jest. Jak jedziesz główną i nie zmieniasz pasa to nikt nie ma prawa ci zajechać drogi. Koniec. Inaczej droga z pierwszeństwem nie jest drogą z pierwszeństwem.
Pozatym nawet jakby było to łatwiejsze wedle twojej zasady to i tak nie ma to znaczenia,
Powiedz że trollujesz albo chociaż nie masz prawa jazdy. Jakby różowy skręcał w prawo, to zasada prawej ma zastosowanie, bo obydwoje opuszczają główną drogę. Nie wiem co w tym takiego skomplikowanego.


@konto_dla_trybu_nocnego: podaj przepis z którego wynika to co piszesz.
WSZYSCY mają obowiązek mi ustąpić.


@pokazbobra: nigdy w żadnym kodeksie nie jest tak napisane.

Co mają Ci ustąpić?

Mają Ci ustąpić pierwszeństwa przejazdu więc jeśli inne auto może jechać nie kolidując z Twoim torem ruchu to może jechać - po to właśnie wrzucasz prawy kierunek gdy skręcasz w prawo dalej jadąc drogą z pierwszeństwem.
@Toszeron: Jak czytam tu niektóre wywody, to chyba jednak teoretyczny wszyscy pwinni zdawać co roku... bo to co niektóre osobniki piszą, to lvl płaskiej ziemi i szczepionek z ciekłym autyzmem...

Masakra. Obrazek ze znakiem i numerkami na nim zamiata - i tak jest i tak zawsze będzie - dziękuję dobranoc (wyłączając pojazdy uprzywilejowane i tramwaje bo sie zaraz ktoś #!$%@?).
Mają Ci ustąpić pierwszeństwa przejazdu więc jeśli inne auto może jechać nie kolidując z Twoim torem ruchu to może jechać


@aarahon: Dziękuje kapitanie oczywisty. Rozmowy na wykopie przypominają rozmowy w sądzie.