Wpis z mikrobloga

@golf3cabrio: porównanie z dupy, ale bait na plusy przedni, pelikany i tak łykną. Zapodaj jeszcze jakiś stereotyp o hondziarzach oraz że Opel rdzewieje jak się na niego patrzy i spokojnie wyrwiesz +1000 w ciągu 24h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@golf3cabrio: jak nie w seryjnych modelach? Renault miało 2.0t, VW i pokrewne 1.8t, opel kilka w tym 2.0t, Subaru to chyba w każdym modelu, Volvo to już w ogóle, saaby, nawet peugeoty.
  • Odpowiedz
@golf3cabrio: No niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sam niedawno miałem po dziurki w nosie charakterystyki turbosprężarki i zmieniłem 2.0 380 KM na wolnossące 2.0 180 KM + wolnossące 6.2 460 KM. Komfort jazdy nieporównywalnie większy.
  • Odpowiedz
jednej strony tak, a z drugiej obecnie nawet auta z niższych segmentów (A, B) mają głównie silniki z turbo i dzięki temu nie są to już muły którymi nie da się jechać


@CaptainBloomer: Mul którym nie da się jechać musiałby miec 20 kucy, a takich aut nie b6lo. Kolejny z tych co potrzebują 400km do jezdzenia do pracy
  • Odpowiedz
@golf3cabrio: bo kiedyś mały silnik do segmentu C to było 1.6, a 1.8 to był mały upgrade. Dziś 1.0 z turbo jeździ lepiej, szczególnie w mieście niż stare 2.0.

Co do charakterystyki turbo to zależy co kto lubi, ja od zawsze lubiłem takie silniki, nawet w czasach Subaru i starych dużych turbin które łapały hen wysoko ale jak już złapały to cię mogło obrócić. Miałem takie jedno auto, na szczęście z
  • Odpowiedz
@MikiGRU: to porównanie nie mówi nic o downsizingu tylko że kiedyś były "mocarne" jednostki bez turbo a teraz wszystko ma turbo i jest "upośledzone".

Downsizing istnieje, ale wcale źle to nie wychodzi, te małe silniczki naprawdę przyjemnie jeżdżą szczególnie w mieście tylko że ludzie robią porównania z dupy bo porównują 1.0 to rzędowych szóstek. Idź porównaj spalanie, oddawanie mocy, dynamikę jazdy itd. do bazowych jednostek (bo teraz 1.0TSI to jest bazowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EgzeQTroll: nic nie mówię o trwałości czy ekonomii. Całe lata jeździłem autami z tego typu silnikami i pod tym względem są super, ale z dynamiką kiepsko

@Gilbert_Prukwa: życzę powodzenia w sprawnym wyprzedzaniu czymś co potrzebuje 15 sekund żeby się rozpędzić do 100
  • Odpowiedz