Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DOgi: ok, zdanie, nie słowo. :p Długie, ale kluczowe w tym przypadku.

Problem faktycznie pojawia się przy większych skrzyżowaniach z tzw. przelotką, ale nie wynika on z niejasnych przepisów, ale z tego, że często czekając na podporządkowanej nawet nie wie się skąd nadjechal pojazd będący na przelotce - czy z drogi z pierwszeństwem, czy z podporządkowanej naprzeciwko.

Pic. rel. - zawracający żółty nadal ma pierwszeństwo, ale jeśli zatrzyma się on
Krupier - @DOgi: ok, zdanie, nie słowo. :p Długie, ale kluczowe w tym przypadku.

Pro...

źródło: comment_1595936522jj3Iclc7h1q2YI3Eq2Tvgj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ks2m: pewnie zaraz posypią się minusy, ale co mi tam...

Analizowałem kiedyś tego typu skrzyżowanie. Należy zacząć od tego, że zrobienie takiego skrzyżowania jest niezgodne z prawem. Mimo to, niestety się jeszcze zdarzają.

Druga sprawa: nigdzie w przepisach nie ma zapisu, który twierdziłby, że sygnalizacja reguluje pierwszeństwo. Owszem, "Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu", ale należy też wrócić do definicji sygnałów świetlnych. "sygnał zielony – zezwolenie na wjazd za sygnalizator". Tylko tyle, nic mniej, nic więcej. Zielone - jedź, czerwone - stój. Ani słowa o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier ale reguła prawej dłoni mówi dokładnie o tym co zacytowałeś.

To co wrzuciłeś to nie jest skrzyżowanie równorzędne tylko standardowa droga główna z podporzadkowaną.

@UlicznyMatador:

No właśnie nie mówi. Mylicie zasady.
  • Odpowiedz
@Krupier: no i mój wniosek z zawracania bez sygnalizacji pokrywa się z tym Dworaka, czyli lepiej się nie pchać, bo żółty może "wymusić pierwszeństwo".
  • Odpowiedz
@DontDoThis: dobra, fajnie się z Tobą dyskutuje, więc sprzedam Ci Pro-Tipa: w związku z tym, że mamy w PL ruch prawostronny, to zawsze na tego typu skrzyżowaniach ten nadjeżdżający z prawej nie będzie przecinał toru jazdy tego drugiego wiec będzie miał i tak pierwszeństwo... ale tego nie uczą na kursach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: no i mój wniosek z zawracania bez sygnalizacji pokrywa się z tym Dworaka, czyli lepiej się nie pchać, bo żółty może "wymusić pierwszeństwo".

@DOgi:

To zobacz na to. Na tym skrzyżowaniu skrecajacy w prawo ciągle wymuszają na zawracających (a sami zawracający też ich puszczają bo właśnie nie wiedzą jak działa przepis XD). A jakie awantury tam potrafią być, o panie.
Krupier - > @Krupier: no i mój wniosek z zawracania bez sygnalizacji pokrywa się z ty...

źródło: comment_1595937692m7waPASHfqF9ORzSn9h90X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz