Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć wszystkim!
Od wielu lat zmagam się z #obuwie #bhp z noskiem, których nie mogę dopasować do swoich stóp. Miałem buty różnych firm, różne modele i z wszystkie są ok w momencie przymierzania, lecz gdy zacznę w nich chodzić dłużej niż 30 min to zaczynają się problemy. Powodem jest wysokie podbicie stopy. Jest ona wysoka i szeroka w okolicach noska ochronnego.
Jeśli kupię but idealny na długość to moje palce zostają zmiażdżone przez nosek, natomiast jeśli kupię rozmiar większe to dyskomfort w palcach pozostaje niewielki, lecz luz powoduje, że powstają otarcia (,) Generalnie lipa po całości.
Dzisiaj po dłuższym przeszukiwaniu neta znalazłem takie nakładki jak na screenie poniżej. Takie rozwiązanie wydaje mi się idealne ponieważ mam nosek ochronny oraz mogę chodzić w normalnym, wygodnym obuwiu sportowym. Czy ktoś z was używał takich nakładek? Jak to się sprawuje? Są komfortowe? Bhpowiec nie ma obiekcji do takiej kombinacji? Nie chce poraz kolejny wywalić pieniędzy w błoto.
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pracbaza
bonifacy_pankracy - Cześć wszystkim!
Od wielu lat zmagam się z #obuwie #bhp z noskiem...

źródło: comment_1595856486w2MEKTcDP4AA43Ns70AUGs.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StarszyNabi: otarcia i odciski to jedno, ale to jak noga poci mi się w mocno związanym bucie to drugie. Tym bardziej, że w obuwiu roboczym spędzam co najmniej 12h dziennie więc kurde zależy mi na komforcie. A tak biorę stare, ulubione, wydeptane sneakersy i teoretycznie powinno być git.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcho87: buty które aktualnie mam na nogach, sprawiają mi mega cierpienie spełniają wszystkie Twoje wytyczne. Dałem za nie ponad 400zl i problemem jest za wąski nosek. Mam szeroką stopę, za szeroką do noska. Przy prawidłowym rozmiarze buta powoduje to miażdżenie palców. Jeśli kupię rozmiar większe, bolesne otarcia na palcach i ścięgnie Achillesa. Dodatkowo muszę wtedy mocno wiązać buty co też nie jest przyjemne. Znalazłem takie buty, teoretycznie z powiększonym noskiem. Chyba
@bonifacy_pankracy spoko, nie wiem jak w przypadku Base Protection, ale sporo firm ma problem z prawidłowym zmierzeniem długości wkładki. Albo zaokrąglają albo są błędne bo np ktoś se stwierdził że skopiuje z neta z jakiejś tabeli z wikipedii, ale nie skuma że zwłaszcza w przypadku obuwia bezpiecznego te wymiary ze wzgledu na podnosek są inne.

Zazwyczaj dla stopy 41 mierzysz długość stopy i dodajesz około 0,5 cm i jeżeli długość wkładki producent