Wpis z mikrobloga

#zegarki

Siema zegarkowe świry, przewinalem tag miesiąc w tył i wydajecie się mili


Proszę o pomoc w znalezieniu zegarka na prezent:
mężczyzna 30 lat
do noszenia na co dzień
90% czasu do koszuli
nadgarstek jak nóżka kurczaka, tylko 17 cm obwodu
żeby zegarek miał wskazówki
żeby nie był zrobiony z guwnolitu albo mechanizm z chińskiego resoraka
żeby nie był z gumy albo plastiku
żeby pokazywał godzinę i moze datę
żeby nie miał za dużo wskazówek i był raczej zwyczajny
może biała tarcza ale niekoniecznie
najlepiej na skórzanym pasku (wybaczcie)
dotychczas na nadgarstku gościł tylko miband 1, to pierwszy zegarek
tylko nowy, bo na prezent
chyba do zamówienia w polskim sklepie bo czas nagli
żeby podziałał tak z dwa lata co najmniej, kiedy śmieciarka przyjedzie po właściciela
no i najgorsze, do 1000 zł, a lepiej mniej xD

Jeśli się nie da w tej cenie albo lepiej dołożyć 40000 i kupić coś porządnego, to od też dajcie znać, to dostanie mibanda 5 czy ile tam jest teraz i nawet taniej wyjdzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nadgarstek jak nóżka kurczaka, tylko 17 cm obwodu


@slayerNajlepszy: Slayer, #!$%@?!
17 cm to nie aż taka nóżka kurczaka, zależy jeszcze trochę od kształtu nadgarstka i "lug to lug" zegarka, ale spokojnie można nosić zegrarki do "przepisowych" 44 mm.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@slayerNajlepszy: moim zdaniem koledzy @miiihau oraz @AllieCaulfield byli bliscy. Ale ja bym dołożył albo poszukał w sieci taniej tego: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-radio-controlled-eco-drive-as2050-87e

Ponieważ ma dodatkowo odbiornik dcf77 czyli przez citizena zwane Radio Controlled. Oznacza to mniejnwiecej Tyle, że tego zegarka nie ustawiasz. On co noc pomiędzy 2-5 rano będzie odbierać sygnal z zegara atomowego z Frankfurtu nad Menem i korygować czas. W zasadzie będzie on zawsze punktualny. Zmiana czasu czy
  • Odpowiedz
@slayerNajlepszy: jak złapiesz tego Citizena proponowanego wyżej, to będzie to dobry zegarek na wiele lat miłego noszenia co najmniej, a w kolekcji pewnie zostanie na stałe nawet jak kupi sobie lepszy.
Oczywiście ciągle pozostaje bardzo bogata oferta Timex-ów, nic specjalnego, ale to dobre czasomierze w wielu stylach i nawet rozmiarach.
Może być, że na prezent chcesz zakupić coś Szwajcarskiego (no bo wiadomo - prestiż), tu jest fajna Doxa https://zegarownia.pl/zegarek-meski-doxa-slim-line-105-10-101-01
Ich
  • Odpowiedz
@miiihau: nie no widziałem, ale od razu skreslilem bo wydaje mi się duży na taką rączkę xD

@PolaczekPijaczek: kurde ciężko w to uwierzyć, pan model w linkach ma raczej łapę 20+ i wtedy rzeczywiście to wygląda dobrze

Sam też mam 17-18 cm i między innymi dlatego nie noszę zegarka osobiście. Z taką łapa to ja myję bez problemu od środka
  • Odpowiedz
@slayerNajlepszy: Rozmiar nadgarstka to nie wszystko, liczy się jeszcze jego kształt - na płaskim nadgarstku zegarek będzie wyglądał zupełnie inaczej niż na bardziej okrągłym, pomimo, że oba mają ten sam obwód.
  • Odpowiedz
Aha i jeszcze mam pytanie czy trzeba uważać na jakieś konkretne polskie sklepy? Na tagu perfumy mają listę zaufanych

@wjtk123: rzeczywiście, o tym nie pomyślałem. Raczej płaski ma. Prawie wszystkie propozycje 40-41mm sa, może w sumie da radę

@Kefir91: o ciekawe, taki w sam
  • Odpowiedz
@slayerNajlepszy: przy małym obwodzie nadgarstka 40 mm to już jest maks. Bransoleta optycznie powiększa zegarek. Spełniający wszystkie wymagania:
Certina Caimano
dodatkowo niezła marka, wodoszczelność, szafirowe szkiełko i bardzo dokładny mechanizm. Możesz też poszukać starszego modelu Caimano (bez precidrive), których ceny zaczynają się od 600.
  • Odpowiedz