Wpis z mikrobloga

6 dni relaksacyjnego budowania i miasto wygląda w miarę dobrze. Jak mi poszło i co do poprawy mirkourbaniści? Miasto posiada w sumie 53 linie autobusowe i pojawiają się miejscami problemy z przejezdnością (głównie centrum Starego Miasta, wylot ronda na Wzgórza Dwór, skrajnie północny most na Wzgórzach Ursus i węzły kolejowe) ja można by to rozwiązać?
#citiesskylines #gry
Pobierz M1PH6_5 - 6 dni relaksacyjnego budowania i miasto wygląda w miarę dobrze. Jak mi posz...
źródło: comment_1595787034dYXwIKBJzGGWzWoUrgweBd.jpg
  • 11
@M1PH6_5: transport manager, baaardzo pomaga usprawnić ruch w mieście.
Co do mapy, tak bym to widział. Kółko z + to porządny rozjazd autostradowy, samo kółko to rondo. Musisz dawać ludziom więcej możliwości poruszania się w różnych kierunkach, łatwiejszego dostępu do autostrad, jak i przemieszczania się między dzielnicami bez potrzeby wjeżdżania na autostrady, kotłując inny ruch jeszcze bardziej. Musisz też wyprowadzić międzymiastowy ruch z centrum swojego miasta - obwodnica zachodnia. Mam nadzieję,
Pobierz k.....a - @M1PH6_5: transport manager, baaardzo pomaga usprawnić ruch w mieście. 
Co...
źródło: comment_1595788326zlFWw7HtTXq7eBbWEmSdql.jpg
@M1PH6_5: jeśli chodzi o metro to lepiej robić to na zasadzie takich kółek (niebieskie), w których pociągi jeżdżą w obu kierunkach, tj. osobne linie zgodnie z ruchem wskazówek i odwrotnie, a między tymi kółkami są linie je łączące (czerwone). W ten sposób siatka linii jest mniej chaotyczna, bardziej schematyczna, więc łatwiejsza do rozwijania.

Autobusy mają zasadniczą wadę - jeżdżą razem z samochodami, a więc stoją też w korkach. Oczywiście są buspasy,
Pobierz k.....a - @M1PH65: jeśli chodzi o metro to lepiej robić to na zasadzie takich kółek (...
źródło: comment_1595798524IWD6m2cigd8kq63By6CT19.jpg