Wpis z mikrobloga

@StoSloty1488: Idź do sklepu turystycznego i przymierz plecaki z tzw. świętej trójcy czyli Gregory/Deuter/Osprey. Ci producenci dają gwarancję, że płacisz za jakość i doświadczenie w projektowaniu systemów nośnych.

Unikaj wszelkich militarnych i pseudomilitarnych rozwiązań w stylu Wisporta. Nie daj się namówić fanom tacticool podejścia na opalsowane plecaki z cordury, bo zazwyczaj ich użytkownicy nie mieli nigdy doświadczenia z porządnymi plecakami ;)

Ostatnimi czasy bardzo popularne są Kestrele od Ospreya i seria
Afrati - @StoSloty1488: Idź do sklepu turystycznego i przymierz plecaki z tzw. święte...

źródło: comment_15957609231av3xR2sRWtHBv7wiHgmM4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Ja tam mam wsisporta reindeer'a i nie narzekam fakt militarny i cięższy od wyżej wymienionych ale ma wiele zalet np. wytrzymałość. Znajomy miał kestrela który po 1,5 toku zaczął się w jednym miejscu drzeć i musiał wrócić do reindeera na krótki czas. Mimo to nie twierdzę że reindeer czy inny wisport jest lepszy, daleko mi do takiego poziomu subiektywności.
  • Odpowiedz
@modzelem: Oczywiście, że jest pancerny. I można troczyć do niego niesamowite ilości szpeju po MOLLE. Ale to dokładnie nie o to chodzi. Wożę swoje lekkie plecaki po całej europie, złaziłem z nimi i Estońskie wyspy, i Chorwackie krzaki, polskie góry i puszcze. Przełażę przez solidne krzaczory, często na przełaj przez las, rzucam plecak na glebę, czasem na nim siadam. Zero problemów, wciąż w świetnym stanie. Nie wiem, musiałbym go chyba za
Afrati - @modzelem: Oczywiście, że jest pancerny. I można troczyć do niego niesamowit...

źródło: comment_1595781969XyRi7bPow24UFqyZM5Qc2N.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Afrati: IMO kwestia kasy a nie pancerności. I odległości jakie się robi. Osobiście jeszcze nie dojrzałem, żeby wydać 5 stów na plecak, a i moje wycieczki są bardzo "lokalne" i raczej krótkie. Dlatego mam dwa wojskowe plecaki: zimowy 60L gumowany z cordury (160pln) i letni 35L za (70pln).
  • Odpowiedz