Wpis z mikrobloga

@Stafford: oho, chyba mamy adepta krav magi XD

O magicznych właściwościach krav magi przeciwko napastnikom z nożem opowiadają tylko trenerzy i trenujący.
  • Odpowiedz
@Stafford: kontrargument jest taki, że nie jesteś w stanie obronić się z całą pewnością przed żadnym napastnikiem, a co dopiero takim z nożem. Twierdzą tak żołnierze, bokserzy, zawodnicy MMA. Do tego dochodzą różnice fizyczne między napastnikami, różne rodzaje noży, element zaskoczenia i nieprzewidywalność takiego napastnika, bo nożem za specjalnie nie musisz nigdzie celować, żeby poważnie kogoś uszkodzić .

Cięcie nożem to nie kopniak czy uderzenie pięścią, że się otrząśniesz albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Stafford: a ja głupi myślałem, że izraelskie wojsko jest skuteczne dzięki doskonałemu rozpoznaniu, wywiadowi, nowoczesnym czołgom, samolotom, uzbrojeniu i znakomitemu reżimowi szkoleniowemu.

A z tego co piszesz wynika, że całe wojsko jest skupione na walce wręcz z pastuchami z nożami i to jeszcze bez własnego uzbrojenia i dzięki krav madze osiąga sukcesy :) System walki wręcz jak każdy inny.

Za linkami i wypowiedziami nie chce mi się teraz kopać po
  • Odpowiedz
@iThink:

walka nożem nie jest częścią sztuk walki? I zastanów się co jest skuteczne na bliską odległość nóż czy b--ń palna

ależ owszem że są techniki walki nożem ale nigdzie o tym nie pisałem nie nazwałbym bezmyślnego machania nożem na oślep jak seba na ustawce techniką walki
Po pierwsze nóż i b--ń palna nawet na bliską odległość zrobią większe szkody niż sztuki walki

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stafford: ja nie piszę o krav madze w ogóle, tylko o samej skuteczności obrony przed nożem, ale widzę, że nie rozumiesz meritum tego, co chciałem przekazać, więc nie będę się kopał z koniem :)

I nie porównuj walki wyszkolonego żołnierza w kamizelce, kasku i z innym uzbrojeniem do sytuacji z pijanym Sebą z kosą na ulicy, bo wydawało mi się, że o tym toczy się dyskusja i tego dotyczył mój
  • Odpowiedz
@Galactus: w przypadku, gdy napastnik przystawia Ci b--ń do ciała, głowy itd. masz większe szanse wybrnąć z tej sytuacji niż gdybyś miał przystawiony nóż. Oczywiście nie mówię tutaj o jakichś niewiadomo jak większych szansach bo tak czy tak nie ma sensu zgrywać bohatera, ale po prostu za b--ń można chwycic w dowolnym miejscu i ją wytrącić a z nożem już tak fajnie nie jest. Ba, nawet nieraz były robione testy,
  • Odpowiedz