Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
310 600 - 450 = 310 150

Data donacji - 25.07.2020 r.
Donacja - krew pełna
Grupa krwi - ARH+
RCKiK Warszawa
Prywatny licznik - 1800ml
Odznaczenia - brak

Po wstępnym badaniu wyszło, że idealnie na płytki i osocze, nigdy nie byłem, mówię idę. Niestety po obejrzeniu żył przed samym pobraniem zostałem skierowany do krwi pełnej ;_;

Ogólnie dzisiaj szybko poszło, 5 minut 12 sekund, ale tak mi się zaczelo kręcić we łbie, że musiałem swoje odleżeć jeszcze. Poprzednim razem 11 minut 48 sekund.

#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew
Ropasiak - 310 600 - 450 = 310 150

Data donacji - 25.07.2020 r.
Donacja - krew pełna...

źródło: comment_1595666443wEr3CwgOfhd5ekp3ceMjc8.jpg

Pobierz
  • 9
@Czerwone_Stringi: Przy każdym oddaniu krwi u krwiodawcy wykonuje się rutynowo następujące badania:
- poziom hemoglobiny,
- test kiłowy,
- antygen HBs, DNA-HBV, przeciwciała anty-HCV, RNA HCV, przeciwciała anty-HIV oraz RNA HIV,
- grupę krwi układu ABO,
- grupę krwi układu Rh, a przy kolejnych donacjach również inne układy grupowe,
- przeciwciała.
U osób systematycznie oddających krew dodatkowo raz w roku oznacza się morfologię krwi i wzór odsetkowy krwinek białych (tzw. rozmaz).
@Czerwone_Stringi: Wyniki badań można odebrać w dniu oddania krwi (morfologia), wcześniej warto zaznaczyć, że chcesz je otrzymać. Wyniki badań wirusologicznych zazwyczaj można odebrać po paru dniach do dwóch tygodni. Można też poprosić o dostarczenie ich pocztą.

W przypadku gdy są nieprawidłowe zostaniesz poinformowany o konieczności zgłoszenia się po nie i skierowany do lekarza POZ.