Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mireczki. Mam pytanie do niewierzącej części z was. Ja jestem ateistą mającym neutralny stosunek do wszystkich religii tak długo jak nie wpieprzają mi się w życie. A że żyć chcę po swojemu to nie mam też zamiaru brać ślubu kościelnego, ani chrzcić w przyszłości dzieci (obrzędy religijne innych wyznań też odpadają, żeby nie było wątpliwości). Czy tylko ja tak mam, że gdy się z tym ujawniam to większość potencjalnych partnerek wieje gdzie pieprz rośnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Naprawdę dobrze idzie. Któraś randka z kolei. Mamy wiele wspólnego (a przynajmniej tak się na początku wydaje) i wychodzi ten temat kompletnie przypadkiem, bo kiedyś wyjść musi i jeśli nie zniechęci się od razu to po jakimś czasie gdy dojdzie do niej, że nie żartuję i mnie nie zmieni to dostaję kosza z informacją że to jednak nie to ;)
90% przypadków pewnie będzie. Też tak macie czy po prostu ja coś robię źle, albo jestem jakiś lewy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwiazki #przegryw #rozowepaski #logikarozowychpaskow #ateizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1b840cb04e5f65ae866bdd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Może dodawaj w opisie, że jesteś ateista. Powinno to rozwiać problem późniejszych nieścisłości, przy okazji zadziała jak wstępny filtr potencjalnych partnerek. Też tak robiłem podczas swojej tinderowej kariery i działało. Par było zdecydowanie mniej, ale za to wszyscy widzieli już na czym stoją.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania nie twierdzę że tak jest w Twoim przypadku, ale

Wielu ateistów których znam nie funkcjonuje na zasadzie "nie wierzę w żadna religie ¯_(ツ)/¯" i wyjebka, tylko musi koniecznie znieważać inne religie, zwłaszcza katolicyzm, wykazywać jakieś kruczki, nieścisłości, pasywno-agresywne ataki itp. do tego pokazać jaki to jest alternatywny i lepszy niż "glupi katole", często w arogancki sposób

Jeśli Ty się tak nie zachowujesz to super, ale możliwe że cierpisz przez renomę
  • Odpowiedz
alfa11: Po co mowisz takie rzeczy ?! To normalna reakcja nie masz sie co dziwic bo wiekszosc kobiet chce slubu, bialej sukni i calej tej otoczki.Nie wchodz na te tematy a jak juz zostniesz pociagniety za jezyk to mow ze tak albo kiedys na pewno. Slub szczegolnie w dzisjeszych czasach to glupota, radze ci z tym zawsze jak najdluzej zwlekac i caly czas budowac dobry zwiazek i zaufanie. Dobijam do 40
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W religii chrześcijanskiej jest obowiązek wychowania dzieci w tej wierze. Więc jeśli Ty oczekujesz braku chrztu, to masz konflikt z potencjalną partnerką chrześcijanką. To samo w przypadku ślubu, ona potrzebuje ślubu kościelnego, by - w opinii Kościoła - nie żyć w grzechu. No niestety, życie, jeśli się chce zakładać rodzinę, to łatwiej jest, kiedy oboje z pary mają podobny światopogląd i religię.
  • Odpowiedz
To szukaj ateistek i mów o tym od razu, żeby nie marnować czasu ani im ani sobie. Większość z nich chce co najwyżej ślubu cywilnego. No chyba, że ateistki odstraszasz z innych powodów i musisz sobie rozszerzać zakres licząc, że jakaś naiwniaczka się złapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MaciasP: oj tak byczq +1. Jak zapytasz człowieka, czemu nie wierzy, to jakiś minimalny procent wejdzie w tematy filozoficzno-metafizyczne, część będzie wytykać cytaty z Biblii nie mając pojęcia o oficjalnej nauce Kościoła, a większość będzie używać argumentów w stylu "hurr durr ksiądz sam pedofil a mi się nie pozwala ruchać z kim popadnie" xD
  • Odpowiedz