Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ordo_Publius: na co mi tu, ta niedyskretna agitacja? Oparta na wywoływaniu negatywnych emocji przeciwko jakiejś grupie, a odnosząca się skądinąd do rozumu?

Jak postępować, którędy iść, by być prawdziwie wolnym?
Dlaczego czuję się sprowokowany?

Czy światły umysł autora wątku jest w stanie odpowiedzieć na te pytania?
@b_szym:

Odnosi się do rozumu, ponieważ proponowanie prawa opartego na dekalogu we współczesnym świecie, nie tylko mija się z celem i jest wręcz tylko populistyczne i nierealne do zrealizowania, lecz również gdyby można byłoby próbować ziścić ten genialny pomysł, to ograniczona byłoby czyjaś prawdziwa wolność, do której tak skrycie i prawdziwie dążysz.

Czujesz się sprowokowany, bo prawdopodobnie ten obrazek zranił Cię w serduszko.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Ordo_Publius: rozumiem, sam podzielam Twoją opinię w tym zakresie,

widzę jednak w tym obrazku pewien konflikt i nie jestem w stanie wszystkiego zrozumieć

starając się lepiej wyperswadować swoje myśli, widzę przeciętnego odbiorcę tego obrazka jako rybkę, a cały obrazek będzie przynętą

więc osoba, do której trafi ta treść, a która zdecydowanie podziela rzekomy pogląd autora tej treści uzna: "jak to jest w ogóle możliwe, że w głowach katolików zrodził się taki
@b_szym:

Myślę, że masz rację. Niestety na pewno ją masz. Obrazki są robione pod konkretne grupy docelowe. Mają utwierdzić nas w przekonaniu, że coś robimy, bo nie oszukujmy się - nikt nie zmienia poglądów przez obrazki.

Kto za tym wszystkim stoi? Wszyscy.

A co do tego obrazka, niestety istnieje pewna grupa religijna oraz polityczna, która głosi, że prawo powinno być oparte na dekalogu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A przepraszam, ty jesteś z tych wojujących ateistów, bo
BRODATY Pan z Obrazu nie słuchał modlitw małego @Ordo_Publius ? Brawo, jeśli serio myślisz, że wierzący ludzie wyznają pana z brodą xD

Patrząc ateistyczne: czym się różni dekalog spisany przez człowieka homospiens od ideologi LGBT spisanej przez człowieka homo-homospiens? ( ͡° ͜ʖ ͡°)