Wpis z mikrobloga

Skoro mamy takie same prawa co heteroseksualiści, to czy ktoś może mi wskazać, gdzie ma się udać dwóch facetów / dwie kobitki, aby jednym papierkiem mogli sobie załatwić sobie następujące rzeczy:

1. Prawo do informowania o stanie zdrowia i podejmowania decyzji o leczeniu małżonka/małżonki, chyba że wyrażą na to zgodę.

2. Prawo do wspólnej adopcji dziecka oraz adopcji dziecka po zmarłej małżonce/małżonku.

3. Prawo do wspólnego rozliczenia z urzędem skarbowym (ale też nie są traktowani przez fiskusa jak samotni rodzice; nie mogą więc rozliczać się wspólnie z dzieckiem).

4. Prawo do objęcia bezrobotnej małżonki/bezrobotnego małżonka ubezpieczeniem zdrowotnym.

5. Prawo do renty rodzinnej lub emerytury po zmarłym małżonku/zmarłej małżonce.

6. Prawo do dziedziczenia ustawowego oraz do zachowku po zmarłym małżonku/zmarłej małżonce (konkubenci mogą dziedziczyć jedynie na podstawie zapisu w testamencie).

7. Prawo do ulgi przewidzianej dla członków rodziny spadkodawcy lub darczyńcy.

8. Prawo do dysponowania wkładem pieniężnym na rachunku bankowym zmarłego.

9. Prawo do odmowy składania zeznań w charakterze świadka w toczącym się postępowaniu cywilnym, administracyjnym i podatkowym.

10. Prawo do dziedziczenia prawa do lokalu komunalnego na zasadzie "osoby, która pozostawała we wspólnym pożyciu z najemcą".

11. Prawo do ubiegania się o członkostwo w spółdzielni i ustanowieniu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego po zmarłym.

12. Prawo do pochowania zmarłego małżonka/małżonki.

13. Prawo do odprawy pośmiertnej w razie śmieci małżonka/małżonki , gdy byli zatrudnieni lub pobierali zasiłek z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby.

14. Prawo do alimentów zarówno w trakcie trwania konkubinatu, jak i po jego rozpadzie.

15. Prawo do przyjęcia nazwiska małżonka/małżonki.

16. Prawo do wspólnego sprawowania funkcji opiekuna.


#neuropa #bekazprawakow #lgbt #konfederacja #4konserwy #polityka
prawarekasorosa - Skoro mamy takie same prawa co heteroseksualiści, to czy ktoś może ...

źródło: comment_1595591795qwdYTcTEpAIJQVKPfjGuXL.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prawa_reka_sorosa: jestem oczywiście za związkami partnerskimi i małżeństwami jednopłciowymi ale co do pkt 1 to aktualne prawo nie wyklucza osób pozostających w związku jednopłciowym, stawiając ich na równi z małżonkami, gdyż w definicji osoby bliskiej jest osoba pozostająca we wspólnym pożyciu, bez względu na płeć.
  • Odpowiedz
no wiec, jako jednostki macie takie same prawa jak heteroseksualisci, nie rozumiem jak mozna temu zaprzeczac


@tomek_wcale_nie_tomek: Normalnie ( )

Heteroseksualista ma prawo sformalizować związek ze swoim parterem, a homoseksualista nie ma takiego prawa.

Także przestać robić fikołki z tym że mam takie same prawa jak heteroseksualiści, bo mogę poślubić kobietę.
  • Odpowiedz
Skoro mamy takie same prawa co heteroseksualiści, to czy ktoś może mi wskazać, gdzie ma się udać dwóch facetów / dwie kobitki, aby jednym papierkiem mogli sobie załatwić sobie następujące rzeczy:


@prawa_reka_sorosa:
Ludzie, gatunek ludzki:
Gatunek definiuje się jako największą grupę organizmów, spośród której dwa osobniki są w stanie rozmnożyć się (zazwyczaj płciowo), wydając płodne potomstwo (chyba że są chorzy, jak bezpłodni i jakieś wady genetyczne mają)

Wy po prostu
  • Odpowiedz
@tom3k8: Ech, argumentum ad naturam to popularny wśród prawicy błędny sposób argumentacji.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature

Skoro funkcjonujemy jako część natury to chyba wszystko jest naturalne. Jeżeli nie wszystko, to co jest naturalne? Mieszkanie w jaskiniach? Okulary i protezy są naturalne, czy nie? Seks oralny i analny pomiędzy osobami hetero jest naturalny, czy nie bardzo? Kto ustala co jest naturalne?
  • Odpowiedz
@tomek_wcale_nie_tomek Pozwolę sobie się wtrącić, bo myślę, że można z Tobą kulturalnie dyskutować.
Po pierwsze, seksualność nie jest oznaczeniem jedynie fizycznych preferencji. To też emocje. Więc określenie "homoseksualizm", czy "heteroseksualizm" odnosi się nie tyle do seksu, co do relacji (zarówno fizycznych, jak i uczuciowych) między płciami.
Po drugie, twierdzenie, że obie grupy mają takie same prawa, są teoretycznie zgodne z prawdą, ale w praktyce... Czy mówienie, że w XIX wieku prawo
  • Odpowiedz