Wpis z mikrobloga

Dlaczego przed przejściem na feudalizm miałem ponad 10k armii i mogłem prosić każdego wasala, żeby dołączył do moich zmagań a teraz w ustroju feudalnym wojska spadły mi do 4k i żaden wasal nie ruszy mi na pomoc? Co zrobić żeby po tej zmianie nie być w dupie? #ck2
  • 6
To wojsko co wczesniej miales to smieci light infantry. Teraz zaczyna sie smietanka i prawdziwe rycerstwo heavy i kawaleria z prawdziwego zdarzenia. Rozbudowuj zamki i buduj wszedzie przynajmniej 1 poziom castle town zeby miec dobry przychód (to te budynki co daja golda). Pozniej (jak juz w swoich wszystkich zamkach bedziesz mial te budynki od hajsu) rozbudowuj budynki odpowiedzialne za armie. No i rozbuduj sobie levy na sensowny poziom. Pamiętaj gold jest najważniejszy,
Witam bardzo serdecznie @mojemacki:
Widzę tutaj spotkałeś problem liczebności wojska po zmianie typu ustroju z plemiennego na feudalny.

Jest to bardzo dobrze znana mi mechanika i zawsze ostrzegałem, by się do tej zmiany dobrze przygotować - bo po tej zmianie będzie nam ciężko dorównać liczebnością wojsk do tych, które posiadaliśmy przed zmianą ustroju.
(Spadek ilości wojska jest bardzo duży, bo może sięgać nawet 50-75% co w niektórych przypadkach może się skończyć
@mojemacki: co kto woli, ja sam nie jestem za bardzo zainteresowany oglądaniem jak ktoś gra w grę, zaś całkiem mocno tym jak dokładnie działają mechaniki odpowiadające za wojskowość.