Wpis z mikrobloga

@KozakCzerwony: kiedyś w latach 90 jak nie było internetu to jak ktoś był głupi to przynajmniej nie mógł się na forum wypowiadać i tylko okolica wiedziała że jest głupkiem. Niestety dlatego tak ważna jest pamieć historyczna.
  • Odpowiedz
  • 17
@KozakCzerwony No ale też bez jajców. Rozbiory nie były takie demoniczne. Co ciekawe czas rozbiorów przyniósł większości społeczeństwa swobodę (tak, dokładnie), której nie znali za RON. Przecież dopiero zaborcy uwłaszczyli chłopów i nadali im wolność osobistą (realnie, nie na papierze).

Choć trend był taki w całej w Europie, więc i bez rozbiorow by się to wydarzyło, choć nie wiadomo jak szybko i na jakich zasadach. Niestety jest to temat pomijany w historii,
  • Odpowiedz
@Halbr: Dokładnie. Najlepszym przykładem jest powstanie listopadowe. Chłopi praktycznie nie wzięli w nim udziału, bo szlachta nie zgodziła się na ich postulaty Niezałatwienie kwestii włościańskiej niekorzystnie odbiło się na stosunku ludności wiejskiej do powstania. Chłopi czuli się zawiedzeni lekceważeniem ich postulatów, a ciężary prowadzenia wojny spadały głównie na nich. Dlatego wieś przyjęła postawę bierną, a czasami nawet wrogą wobec powstania listopadowego.
  • Odpowiedz
@Bonanzaa: ty już lepiej zamilcz, wstyd mi że ktoś taki zajmuje zdanie i jest moim rodakiem. Natura IQ poskąpiła ale tobie poza tym poskąpiło ci godności o raz fundamentalnej wiedzy o historii swojego kraju. W pewnym momencie myślałem że to jakiś głupi troll, ale ty tak na serio. Nie czytałem nic bardziej żenującego niż twoje wypociny od dawna, ja bym po takim blamażu usunął konto i mówię to serio. I obowiązkowo
  • Odpowiedz
Szkoda że nie wkleiłeś pytania na które odpowiadałem, gdzie autor porównywał 2 wojnę światową do całej historii czarnych ale niestety IQ to wam bozia poskąpiła, pewnie jesteście przeznaczeni na pastuchów tylko jeszcze mieszkacie u rodziców, że komputer macie


@Bonanzaa: Weź się #!$%@? nie wypowiadaj na tematy historyczne, bo jak widać gówno wiesz zarówno o historii Polski, jak i historii Ameryki, jak myślisz że to czarni są najbardziej poszkodowaną grupą na tamtych
  • Odpowiedz
  • 2
@kiciek eee ale ja się nie spieram, tylko zauważyłem, że robienie z czarnych męczenników ponad wszystkich to nie taka (jakby to nie brzmiało xD) czarno-biała sprawa. Każdy naród/rasa/religia swoje wycierpiała - jedeni więcej, drudzy mniej, ale kometarz, który wstawiłem jawnie sugeruje, że czarni cierpieli najbardziej, że wszystkich, a Polacy niemal wcale...
  • Odpowiedz
  • 0
@Bonanzaa eee no chwila, napisałeś "Polacy pocierpieli 4 lata", tak jakby to Polska cierpiała tak jak czarni jedynie podczas II Wojny Światowej. Ty myślisz, że to jedyny okres w którym Polacy doznali okrucieństwa ? Czyli trafiam w sedno - nie masz pojęcia o historii Polski, a wypowiadasz się o historii niewolnictwa. Jesteś niesamowicie zmanipulowany - rasizm zawsze był w "modzie" w światowych mediach, ale historia Polski? Oczywiście, że nie, bo i po
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: Mi dwóch pradziadków Niemcy zamordowali w obozach, dziadka wylali na roboty przymusowe, wrócił z amputowaną dłonią, prababkę ruscy zgwalcili, ale nie, nie cierpieliśmy w ogóle
  • Odpowiedz