Wpis z mikrobloga

Mirki. Parę dni temu spotkała mnie taka oto sytuacja. Dzban z Hondy wyprzedzając na trzeciego zepchnął mnie z drogi. Musiałem się ratować zjeżdżając wprost wielką dziurę wypełnioną wodą. Jak myślicie czy na podstawie nagrania jest szansa dostanie chociaż symboliczny mandat? Mnie się nic nie stało. Koła chyba całe. Ale jeśli ten dzban zastanowi się następnym razem to może ktoś zachowa życie lub zdrowie.

#samochodowedzbany #rower #polskiedrogi #patologiazmiasta

Zgłaszać na stop agresji?

  • TAK 91.4% (117)
  • NIE 8.6% (11)

Oddanych głosów: 128

stamart - Mirki. Parę dni temu spotkała mnie taka oto sytuacja. Dzban z Hondy wyprzed...
  • 14
@stamart: ta, pójdziesz na policje i bagietmajster ci powie że przecież nic sie nikomu nie stalo, rower nie zniszczony, auto nie porysowane, ty nie ucierpiales na zdrowiu to jaki problem? nie zwracaj mnie pan tu gitary . tam sami kretyni pracuja
@oblesny_wujek: art 24.2 - Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.

Skoro zepchnął z drogi @stamart - to nie zachował tej odległości i dobrze, że nic się nikomu nie stało, ale zgłosić niech zgłasza.
Może jak pójdzie wystarczająco dużo