Wpis z mikrobloga

@ck__: zasada jest prosta, jesli chcesz grać już teraz to kupuj. Jeśli możesz pozwolić sobie na czekanie (tak naprawdę nie wiadomo ile, bo niby we wrześniu ma coś wyjść, ale pewnie tylko najwyższe modele, do tego FE i niezbyt dostępne). Może na przełomie 2020/21 będa już modele innych producentów. Więc jest to 4-5-6 miesięcy czekania.
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu @10129@Czarna_ksiazka też planuje złożyć nowego kompa w najbliższym czasie ale zastanawiam się czy wyjście nowej generacji zmieni jakoś ceny podzespołów i czy ewentualnie nie warto trochę poczekać. Planuje wydać do 6k razem z monitorem i jestem ciekawy czy lekka zwłoka z kupnem będzie się wiązała z lepsza specyfikacja
@Jozekk: na purepc czytałem, że rtx 3070 będzie kosztował gdzieś tyle co 2080 na premierę to daje ok 3700zł. pewnie z 4k za nie referenta sensownego. Na rtx 3060 będzie trzeba dłużej poczekać bo niby dopiero w 2021 będzie wydany.

kwestia tego co amd pokaże w tym roku, procesor kupisz lepszy zapewne jak poczekasz bo ryzeny nowe będą niedługo.
natomiast jeżeli ceny rtx 3070 okażą się prawdziwe to raczej poza Twoim
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: To zależy który artykuł się czyta :) Ja widziałem, że tylko 3080 i 3080 Ti. Nie zmienia to faktu że będzie to FE (pewnie słabo chłodzony) i w ograniczonych ilościach. Na łatwo dostępne innych dostawców będzie trzeba poczekać dłużej :)
@Jozekk: rtx 2080 super może potanieć bo w jego miejsce cenowo wejdzie 3070. możliwe, że od amd jakaś nowa karta będzie opłacalna w Twoim budżecie tylko nie wiem czy warto jak dlss nie mają.