Wpis z mikrobloga

Hej, proste pytanie do #gielda. Dopiero zaczynam i na razie tak się bawię i dokształcam. Ale nie kumam jednej rzeczy: sprawdzam sobie notowania na bankierze (zajebiste komentarze na forum są bonusem xD takie inwestycyjne mirko) i w apce banku (ing), w której kupuję akcje. W apce mam zawsze aktualne info, a w bankierze z 15 min do tyłu. Z czego to wynika? Przy okazji: jak mogę zobaczyć, jakie są aktualnie widełki na jakiś kurs? W sensie rozumiem, że przy ich przekroczeniu notowania spółki są zawieszane do ustalenia się kursu, ale skąd mam wiedzieć jakie to są wartości? To zawsze na sztywno jest jakiś procent od kursu otwarcia czy coś? Nie bijcie, mam już książkę na ten temat ale dopiero przyszła :P
  • 14
@Tristhet: czy mogę mieć pytanie techniczne skoro też jesteś w ing? O co chodzi z elementami zaznaczonymi na screenie na czerwono? Jak je klikam to zlecenie samo się wypełnia, ale nie ma to sensu, bo np mam tylko 10 akcji, a wypełnia się ze sprzedażą 300 sztuk. Mogę sobie kliknąć zatwierdź ale dalej boję się klikać xD Pytanie nr 2 to czym jest ta liczba zaznaczona strzałką na zielono? Transakcje zawarte
Pobierz K.....r - @Tristhet: czy mogę mieć pytanie techniczne skoro też jesteś w ing? O co ch...
źródło: comment_1595506080dhh9UQwnPKc51e1VYuO4S4.jpg
@KrwawyKefir: To są "najlepsze" oferty sprzedaży i kupna w danym momencie. Jeśli je zaznaczysz i zatwierdzisz to dokonasz takiej transakcji. Jeśli masz mniej pieniędzy niż jest w kupnie to do transakcji nie dojdzie. Ze sprzedażą nie wiem, bo się boje próbować XD prawdopodobnie jeśli tyle masz albo nawet część to zostanie sprzedana w takiej cenie. Jeśli firma ma widły (tko) to wtedy się pojawia ilość akcji x pkc. Czyli ile osób