Wpis z mikrobloga

Hej, miałem do niedawna na działce stary telewizor kineskopowy, dekoder manty oraz antenę na dachu domku.
Między anteną a mantą był jeszcze wzmacniacz sygnału, taki z zasilaczem. Wszystko razem całkiem dobrze działało. W tym roku wymieniłem telewizor na płaski z tunerem dvbt. W międzyczasie manta się popsuła. Podłączyłem antenę bezpośrednio do tv i nie ma sygnału. Próbowałem przez wzmacniacz ale również tv nie łapie nic. Czy może być tak, że telewizor ma stary tuner i nie łapie częstotliwości? Możliwe, że wzmacniacz nawalił, ale na mancie przy wyłączonym wzmacniaczu pokazywało chociaż, że jest słaby sygnał, w tej chwili na tv nic nie pokazuje. Czy próbować z nowym wzmacniaczem, czy kupić dekoder? Czy może być za słaba antena dla tv, a dla dekodera wystarczająca?
#dvbt #telewizja #antena #telewizory
  • 15
Czy może być za słaba antena dla tv, a dla dekodera wystarczająca?


@Grumens: u rodziców antena idzie do chińskiego dekodera a z niego kabel do tv z wbudowanym dekoderem.
NA dekoderze obraz nie zacina, a na TV czasami tak xD

Może wzmacniacz padł? albo zasilacz wzmacniacza. Sprawdź też czy zasilanie wzmacniacza nie jest włączone w tv jeśli jest taka opcja.
no i czeka nas zmiana dekodrów na dvbt2 więc może w
Czy może być tak, że telewizor ma stary tuner i nie łapie częstotliwości?


@Grumens: Podaj model. Telewizory wyprodukowane tak gdzieś po 2010 powinny odbierać nasze DVB-T.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grumens: z tego co piszesz to wyglada na to że masz wzmacniacz antenowy w puszce antenowej i w takim przypadku musisz go czymś zasilić. Nie ma zasilania wzmacniacza, nie ma odbioru. Czyli musisz zamontować taką wtyczkę antenową z zasilaczem. Albo opcja druga. W puszce antenowej usuwasz płytkę wzmacniacza, wstawiasz w to miejsce płytkę tzw symetryzatora oraz przy telewizorze normalną wtyczkę antenową.
@Ramone: Podłączałem wzmacniacz ale nie jestem pewien, czy jest sprawny. Dioda na zasilaczu się świeci. No i jak podłączyłem ten wzmacniacz to tv przy szukaniu kanałów śnieży trochę bardziej na ciemno niż bez wzmacniacza. Ale chyba i tak kupię nowy. Tylko pozostaje pytanie, czy kupować dekoder?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grumens: ten płaski TV to nowy? Czy jakiś złom sprzed 15 lat? Bo jak to drugie to może nie mieć odbioru DVB-T mpeg4 tylko stare mpeg2 którego u nas się nie używa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Grumens: tylko z dopiskiem h265. Nie daj oszukać i nie kup przypadkiem z DVB-T2 h264 który w czerwcu 2022 będzie nadawał się na smietnik z powodu zmiany systemu nadawania.