Wpis z mikrobloga

Ja jestem na tyle przewrażliwiony że plecaka nie zostawię w publicznym miejscu nawet na chwilę, z jednej strony dobrze z drugiej może trochę przesadzam


@Kiritsugu1155: Mam to samo - to jest właśnie polactwo w najczystszej postaci. Mamy we krwi świadomość, że potencjalny złodziej jest wszędzie dookoła. To nie paranoja, tylko doświadczenie zdobyte różnymi wydarzeniami. Niestety.
Gdybyś chciał zobaczyć jak to jest żyć inaczej, polecam odwiedzić skandynawię.
  • Odpowiedz
@chuckd: Draka to taka średnia półka. Do tego należy pamiętać o podpince i tarpie - generalnie dobry zestaw do spania w hamaku to jakieś 3000pln. Ale za 500zł też można skompletować niezbędny sprzęt ;)

@BijeNiemcaPoKasku: Do drzewa nie należy wiązać się linką, tylko zaczepiać się do pasa, żeby nie niszczyć drzewa. Najlepszym rozwiązaniem jest tzw whoopie sling - łatwo wygooglować, jak na zdjęciu poniżej. Jeśli już musisz używać
Afrati - @chuckd: Draka to taka średnia półka. Do tego należy pamiętać o podpince i t...

źródło: comment_15954882657u1YJ5AsCWRoAClqFBRtqf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Problem_Trzech_Cial: Linka wrzyna się w korę, szczególnie przy bujaniu się hamaka. Nacisk jest bardzo duży, co powoduje delikatne niszczenie miazgi podkorowej. Przez to po długim czasie drzewo może zacząć obumierać. Po jednej nocy problemu raczej nie powinno być, ale należy mieć to na uwadze. W USA, gdzie hamakowanie jest szalenie popularne już od kilkudziesięciu lat, zauważyli ten problem w parkach narodowych i w wielu miejscach jest oficjalny zakaz rozwieszania hamaków.
Afrati - @ProblemTrzechCial: Linka wrzyna się w korę, szczególnie przy bujaniu się ha...

źródło: comment_1595490058Xq96pJuXDKm2gJg371G9Pl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KartaSieciowa: Chodziło mi o możliwość dorwania wersji cyfrowej w sensie zakupu. Niestety nie wolno mi przesyłać artykułu dalej aż do momentu, kiedy wyjdzie nowy numer, czyli pewnie w okolicach wczesnej jesieni...
Ale jak potrzebujesz ogólnych wskazówek odnośnie budżetowego podejścia, to pytaj, ewentualnie rzuć okiem na ten wpis sprzed ponad 3 lat -

https://www.facebook.com/notes/hopeless-outdoor-team/tanie-dyndanie-czyli-jak-niskim-kosztem-i-bez-zdolno%C5%9Bci-manualnych-zacz%C4%85%C4%87-hamako/188665221626538/

W zasadzie wciąż wszystko jest w nim aktualne ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@BijeNiemcaPoKasku ja mam na końcu linki pętle, owijam drzewo linką, przekładam koniec linki przez pętlę i zaciągam. A przy hamaku mam karabinki z ekspresów. Linkę do karabinka zawiązuję na wyblinkę. Szybko się rozwiązuje i łatwo można sobie wtedy regulować długość.
  • Odpowiedz