Wpis z mikrobloga

@kefaise: Przez "zestaw do spania" rozumiem hamak (z moskitierą zintegrowaną) + zawieszenie + tarp + podpinka + śpiwór. Oczywiście nie jest to zestaw całoroczny i podpinkę oraz śpiwór należy dostosować do spodziewanych warunków pogodowych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@LeslieDancer: śpię piętnastą noc z rzędu. Nigdy się tak nie wysypiałem. Nie wiem jak i czy w ogóle wrócę do klasycznego łóżka. Zasypiam zawsze w pozycji embrionalnej na boku bo na plecach nie lubię. Jak hamak duży to każda pozycja wygodna - no może na brzuchu ciężko :)
  • Odpowiedz
@kon-jakub: nie da się. Nie ma czegoś takiego, jak hamak nadający się dla dwóch osób. Szczególnie, kiedy jest różnica wagi. Fizyka będzie nieubłagana i ciągle jedna osoba będzie mocno naciskała na drugą. Odpada. Zamiast tego można dwa hamaki powiesić na tych samych drzewach. Poszukaj info o rozpórce od Eno.

@WakeupPoland: na FB można zainteresować się Bushcraft Poland. Należy unikać Bushcraft Polska, bo tam ciężko o sensowną dyskusję.
Poza
  • Odpowiedz
@gregor40: @Afrati: Eee panie ja zawsze śpie na różnych tanich hamakach i się wysypiam i mi wygodnie i nic się jeszcze nie zniszczyło, a za tarp robi mi zwykła plandeka budowlana która owszem jest dosyć #!$%@? ale kosztuje 15 zł i udało mi się pod nią przetrwać wilgotną, bardzo wietrzną noc śpiąc na "klifie" nad śniardwami. Z ciekawostek dodam, że tą samą noc przetrwał ze mną kumpel który
  • Odpowiedz
@StoSloty1488: Ależ też tak spałem przez długi czas, w hamaku z Deca za 45zł i pod plandeką zieloną 3x3m za 13zł, z karimatką pod dupą i w jakimś starym demobilowym śpiworze. Wszystko można, ale warto spróbować też wygodniejszej opcji ;)
  • Odpowiedz
@Afrati: Wiesz ja też rozumiem takie inwestycje gdy tak się spędza bardzo dużo czasu w ciągu roku, ja tak spędzam kilka nocy rocznie więc ciężko by mi było zainwestować 3000 zł. Chociaż może jak ktoś kiedyś da mi się przespać w takim #!$%@? hamaku z ociepleniem to zmienie zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gregor40: Jeśli szukasz hamaka z moskitierą i nie jesteś zbyt wysoki (tak myślę max 175 cm) to zerknij na ten z Allegro: https://allegro.pl/oferta/hamak-turystyczny-przenosny-ultralekki-moskitiera-9446753503 Kupiłam go parę tygodni temu i wysypiam się w nim znakomicie, w zestawie masz wszystko co potrzeba, całość solidnie wykonana. No i nie kosztował milionów monet. Przecież to tylko płachta materiału zszyta w odpowiedni sposób, żadna filozofia czy kosmiczna technologia, żeby wydawać tyle kasy.
  • Odpowiedz