Wpis z mikrobloga

Mirki mam neostrade (dokladnie jest na babcie i u niej jest router) i chce powymieniać kable od gniazdka telefonicznego do routera bo mam niski margin snr na poziomie 6db tłumienie mam 10db instalacja jest bardzo stara ze 20 lat już ma samo gniazdko też i czytałem w necie, że kiedyś zakładali gniazdka z kondensatorem w środku jak rozbiore gniazdko i będzie kondensator to może on psuć parametry linii? Można go usunąć bezproblemu, jak wpłynie to na telefon stacjonarny? Kabel od gniazdka do routera to stary płaski kabel telefoniczny zakupiłem już ytksy-2X2X0.5 bo każdy polecał.
#neostrada #adsl #orange
  • 10
szkoda gadać xd wymieniłem ten płaski kabel na ytksy tłumienie spadło o 2db fajnie a snr margin dalej 6db gniazdko rozkręciłem to kondensatora nie było
@prezes_internetu: jak widzisz on tylko zasugerował że może być 5km starych linii nawet aktualnie osiągam średnio 8Mb/s download i niecałe 1 upload do centrali mam jakies 700 metrów max opcja jest do 10Mb ale tylu nigdy nie osiągne bo linia sie synchronizuje na modulacji g.dmt zamiast adsl2+ a g.dmt pozwala na max 8mb
edit: jak na routerze wymusze na sztywno modulacje adsl2+ albo adsl2 to sie w ogóle nie synchronizuje