Wpis z mikrobloga

Kolejny przykład sławnego "riserczu Ziemkiewiczowskiego" i kompletnego upadku tego człowieka od kiedy zaczął czerpać profity z włażenia władzy w dupę.

Tak, będzie można przeprowadzić eutanazję na osobach z demencją. Ale tylko wtedy, gdy zgodzi się na to dwóch lekarzy. I gdy demencja nie polega na tym, że zapomni się, gdzie odłożyło okulary, ale gdy jest ona bardzo zaawansowana i powoduje ona "niekończące i nie do wytrzymania cierpienie".

A no i będzie można ją wykonać tylko wtedy, gdy pacjent wcześniej wyraził zgodę pisemną, zanim choroba odjęła mu możliwość podejmowania świadomych decyzji.

No ale na zachodzie chcą ludzi mordować gorzej niż zwierzęta!

https://www.bbc.com/news/world-europe-52367644

#neuropa #riserczziemkiewiczowski #bekazprawakow #prawackalogika #eutanazja
rzep - Kolejny przykład sławnego "riserczu Ziemkiewiczowskiego" i kompletnego upadku ...

źródło: comment_1595398788PpsrV12NOdKmPocPRwaLUt.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@rzep: Ja sobie popatrzę i ocenię za kilka lat dokąd to zmierza. Póki co 4% zmarłych w Holandii to Ci, którzy zostali poddani eutanazji. Ilość grup poddawanych eutanazji z tego co widzę tylko się rozszerza. Zobaczymy, może niebawem zwyczajowa śmierć będzie w Holandii niemodna?
  • Odpowiedz
@rzep:

i będzie można ją wykonać tylko wtedy, gdy pacjent wcześniej wyraził zgodę pisemną, zanim choroba odjęła mu możliwość podejmowania świadomych decyzji.


@rzep: To jest pułapka, czego przykładem była sprawa rozpatrywana przez Sąd Najwyższy.Kobieta wyraziła zgodę na eutanazję, ale kiedy była jej poddawana stawiała opór i musiała być przytrzymywana przez córkę i jej męża.
Sąd Najwyższy uznał, że po podpisaniu oświadczenia pacjent nie musi mieć możliwości odejścia od swej decyzji.
  • Odpowiedz
Problem w tym, że ten debil dociera do setek tysięcy ludzi i uznawany jest za jakiegoś spostrzegawczego komentatora rzeczywistości.


@rzep: tak samo jak miliony ogladaja tvp.

mi juz naprawde szkoda strzepic ryja. 5 lat tepej propagandy, zlodziejstwa, nepotyzmu, a ten narod dalej dal w zasadzie jednowladztwo pisowi.

spadna ze stolka dopiero jak nie bedzie co do gara wlozyc i ludzie wyjda na ulice. a tak mozemy sobie pisac, punktowac, orac ku
  • Odpowiedz
@rzep: ciekawe kiedy odkryją że medycyna paliatywna w hospicjach polega na podawaniu ludziom substancji odurzających zmniejszających ból a nie tak jak panu Jezusowi na krzyżu gąbkę z octem ()
Humaniści psia ich mać, niczym tzw. matka Teresa z Kalkuty
  • Odpowiedz
: To jest pułapka, czego przykładem była sprawa rozpatrywana przez Sąd Najwyższy.Kobieta wyraziła zgodę na eutanazję, ale kiedy była jej poddawana stawiała opór i musiała być przytrzymywana przez córkę i jej męża.

Sąd Najwyższy uznał, że po podpisaniu oświadczenia pacjent nie musi mieć możliwości odejścia od swej decyzji. Istnieje groźba, tak jak to się wydarzyło w przypadku tej 74-letniej pacjentki, że bez uprzedzenia pacjentowi zostanie podana trucizna.


@lucer: To nie jest
  • Odpowiedz
To, że stawiała opór w momencie procedury nie jest niczym dziwnym - ludzie w jej stadium własnych dzieci nie poznają i nie są w stanie myśleć logicznie.

@rzep: Przeczytaj jeszcze raz to co sam napisałeś. Zastanów się zanim znajdzie się ktoś wg kogo nie jesteś w stanie myśleć logicznie.
Już to przerabialiśmy, gdy pewna grupa społeczna była porównywana do robactwa itp.
  • Odpowiedz
@surlin: Po to masz opinie innych lekarzy. Po to masz swoje własne oświadczenie. Tu miałeś nawet zgodę rodziny.

Naprawdę, gdyby lekarz chciał kogoś zabić to nie musi tego robić oficjalnie procedurą eutanazji.
  • Odpowiedz
@rzep: No właśnie ja niestety tu też widzę pułapkę. W takim wypadku odbieramy osobie chorej możliwość samodecydowania. Nie może już w czasie ciężkich objawów choroby zmienić zdania. Nie wiem czy to nie jest w pewien sposób odbieranie jej godności i człowieczeństwa. Mam mocno mieszane uczucia.
  • Odpowiedz
@waclawababciarycha:

Nie może już w czasie ciężkich objawów choroby zmienić zdania.


Nie może ponieważ nie jest już psychicznie do tego zdolna. Tak samo jak nie jest do tego zdolna osoba w stanie wegetatywnym leżąca z całą machiną utrzymującą sztucznie życie.

Po to podpisuje oświadczenie gdy jest jeszcze psychicznie sprawna. Nikt jej przecież do tego nie zmusza.

Zrozumcie czym jest ciężka demencja. To nie chodzi o to, że ktoś zapomni imienia sąsiada
  • Odpowiedz
@rzep: To jest bardzo trudny temat natury moralnej. Mieszanie z błotem Ziemkiewicz nie jest tutaj na miejscu, według mnie. Chociaż sam za nim nie przepadam. Ja jednak uważam, że odbieranie życia osobie, która chce żyć i nie popełniła bardzo ciężkiego przestępstwa jest dla mnie niesłychanie trudne do zaakceptowania. Możemy oczywiście powiedzieć, że jest psychicznym wrakiem i nie może już mieć prawa zmienić zdania, decydować o sobie w danym momencie, tym bardziej,
  • Odpowiedz
To jest bardzo trudny temat natury moralnej. Mieszanie z błotem Ziemkiewicz nie jest tutaj na miejscu, według mnie.


@waclawababciarycha: Jest na miejscu. Bo on nijak nie odnosi się do moralności tylko #!$%@? swoje głupoty bez żadnego oparcia w faktach.

Ja jednak uważam, że odbieranie życia osobie, która chce żyć i nie popełniła bardzo ciężkiego przestępstwa jest dla mnie niesłychanie trudne do zaakceptowania.


Ale nikt nikomu nie odbiera życia na siłę czy
  • Odpowiedz
@waclawababciarycha @rzep

Pracuję w branży mocno z tym związanej, do tego moja mama jest pielęgniarką zajmującą się osobami z chorobami otepiennymi. To czego się naogladałam i nasłuchałam sprawiło, że jestem na 100 procent pewna, że wolałabym żeby moje dzieci udusiły mnie poduszką niż pozwoliły się tak męczyć i dodatkowo zadręczać je:/

Dopóki demencja oznacza zapominanie się i lekką dezorientację to nie ma wielkiego problemu. Ale to co zaczyna się potem to koszmar
  • Odpowiedz