Wpis z mikrobloga

@szkkam: no były jakieś pomiary cośtam, geodeta namalowal niebieską kropkę w połowie szerokości naszego wjazdu na działkę, niestety nie było mnie przy tym, studiuję w krk i całą historię znam tylko z opowieści, ponoć coś ze sobą rozmawiali rodzice z sąsiadami, ale do porozumienia nie doszli..

sądowej rozprawy puyki co nie było, tamci sie powołują na papiery od wójta i rozpieprzają słupki na których była umocowana siatka..
@Grzechu10g: Pracowałem parę lat przy pomiarach działek rolnych i takie rzeczy się zdarzają ;) Jak chcesz to możesz zobaczyć granice działki w wektorze na geoportalu, tylko pamiętaj, że te dane pochodzą z innego źródła niż te w starostwie więc mogą się różnić.
@szkkam: patrzyłem tam, i nie zgadzają się z tym co było, ani z tym co wg sąsiadów ma być ;)

http://prawo.rp.pl/artykul/84758.html tutaj piszą o wójcie

"O rozgraniczenie do wójta

Każdy z właścicieli może się zwrócić z wnioskiem o przeprowadzenie rozgraniczenia do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Przebieg granicy ustala wówczas geodeta upoważniony przez tegoż wójta (lub odpowiednio – burmistrza czy prezydenta). Geodeta bierze pod uwagę znaki, ślady graniczne, mapy, dokumenty geodezyjne