Wpis z mikrobloga

  • 0
@kolegapyta 16 tygodni, wstepnie mialo byc 12 ale to chyba dotyczy niepalących bo im sie szybciej takie rany goją. Jesli chdzi o higienę - plukanie wodą pod prysznicem 3 razy dziennie + 2 razy dziennie zmiana opatrunku. Zabieg yl przeprowadzony skalpelem elektrycznym (czy czyms w tym rodzaju, nie znam sie) po tygodniu rana zaczela gnić i śmierdzieć (tak mialo byc), pozniej juz bylo lepiej. W samochod wsiadalem normalnue dopiero po miesiacu
  • Odpowiedz
@t2000: Mogę wiedzieć jak zmieniałeś opatrunek? Wkładałeś gazik do środka rany? Bo dostałem instrukcje, ale niestety po niemiecku a nie rozumiem za dobrze w tym języku :/
  • Odpowiedz
  • 1
@kolegapyta ja wyciagalem caly opatrunek z rany, pozniej po myciu przykladalem tylko i nie wkladalem kolejnego a mialem takie specjalne bandazowe gacie ktore mi to trzymaly na miejscu. Uwazaj na to i naprawde dbaj o higienę - znam przypadki gdzie ludziom goiło się to ponad rok czasu.
  • Odpowiedz
  • 1
@kolegapyta zagoi się, chyba najgorzej jest kiedy zaczyna gnić ale tak wyglada ten proces gojenia. Generalnie jest to lepsza opcja niż zaszycie bo jest wieksze ryzyko nawrotu torbieli przy zaszyciu. A ja po tym co przeszedlem nie chcialbym jeszcze raz przez to przechodzić. Takze powodzenia Miras!
  • Odpowiedz
@Jcobbb: Ogólnie dupa boli jakiś czas, musisz uważać żeby nie przesadzać z siedzeniem na początku, jazda autem odpada na kilka tygodni. Zaopatrz się w dużą ilość kompresów i octanisept - pomaga przy gojeniu.
  • Odpowiedz
Jak tam twoja historia z torbiela @Jacobbb?

Z nudow opisze swoja historie:

Bedac na studiach w 2013r wiekszosc czasu spedzalem przy komputerze, juz wtedy mialem duzy problem z tradzikiem na calych plecach, szyi i twarzy. Uczeszczalem tez na wiele wykladow, podczas ktorych trzeba bylo dlugo siedziec na
  • Odpowiedz
@Jcobbb: wołam, bo wkradła mi sie literówka przy wpisywaniu nicku,

przeczytaj moj post powyżej, jestem ciekaw twojej historii z torbiela wlosowata. A jesli nie chcesz o tym mowic, to tez szanuje decyzje.
  • Odpowiedz