Wpis z mikrobloga

@pomidorowymichal1: Na serio taka wioske widziałem w strett gogole kilkanscie km przed Moskwą.
Na jednej z takich ruder pwoiewałą orsyjska flaga.
A jeszcze i tak mało widąc, bo nie wszystkie wsie można zobaczyć, a do tego niekiedy tam maja zwyczaj ,że główna droga biegnie przez pustkę, a do wioska leży równolegle 100 metrów dalej.
  • Odpowiedz
@xqwzyts: to jest bardzo dobre pytanie. Ja widziałem tylko te wioski, które przebiegały w pobliżu trasy kolejowej, w tym wypadku transsyberyjskiej. Ci ludzie z tego co się jako tako z nimi rozmówiłem, zarabiają sprzedażą produktów podróżnym, którzy mają "przerwe" na lokalnym dworcu. Np. sprzedają jakieś wypieki, wędzone mięso, warzywa czy owoce. Ale mimo to bieda tam skrzeczy i śpiewa. Nie potrafię natomiast wyobrazić sobie życia w wioskach np bardziej wysuniętych
  • Odpowiedz
@szafer: twoje fotki Rosji niczym nie różnią się od fotek zrobionych gdzieś w Polsce. Chyba wam się coś pomieszało, że myślicie, że żyjecie w bogatszym kraju niż Rosja.
  • Odpowiedz
@ethics: Po pierwsze - nie mówiłem że Rosja jest nie wiadomo jak biedniejsza od PL - wrzuciłem jedynie fotki, bo tam byłem, od Moskwy po Władywostok.
Po drugie - W Rosji niemal nie istnieje klasa średnia, jest z tym o wiele gorzej niż w PL i zdecydowanie więcej osób żyje w biedzie mimo, iż jest coraz więcej miliarderów.
Po trzecie - Polska wieś jaka by nie była, często i gęsto
  • Odpowiedz
niekiedy tam maja zwyczaj ,że główna droga biegnie przez pustkę, a do wioska leży równolegle 100 metrów dalej.


@szurszur: i przy całej polewce z tego kraju to akurat jest słuszny zwyczaj :D
  • Odpowiedz