Wpis z mikrobloga

Mirki, ale akcja, dostaliśmy z kolegą z pracy lunch boxy z hotelu w którym były jogurty, ale nie dostaliśmy do nich łyżek. On stwierdził, że będziemy musieli jeść palcem, natomiast ja powiedziałem mu, że chciałbym zjeść ten jogurt 'jak biały człowiek łyżeczką'. On stwierdził, że to rasistowskie określenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy mi się wydaje, że lewica przesunela granice poprawności politycznej do granic absurdu? Co o tym myślicie? #bekazlewactwa #heheszki #4konserwy
  • 15
  • Odpowiedz
@Fobiczek: Sam myślę że ta cała polito-poprawność poszła za daleko.. ale określenie jak biały człowiek, może (i w tym wypadku zostało) być zrozumiane jako "biali ludzie jedzą łyżką a wszyscy inni, to nie ludzie bo jedzą bez łyżki jak zwierzęta"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Fobiczek:
No to pomyśl co by bylo jakbyście dostali na obiad ziemniaki z cebulą, a on by powiedział że nie chce, bo chce zjeść coś dobrego jak Niemiec, a nie gówno jak polak
  • Odpowiedz
@Fobiczek: Oczywiście, że ma podtekst rasistowski. Dlatego właśnie jest śmieszne, ale akceptowalne w towarzystwie tylko jeśli każdy uznaje to za żart. Jak sobie kolega tego nie życzy to wypadałoby przeprosić i żartować w ten sposób z innymi osobami co jednak nie mają kija w dupie.
  • Odpowiedz