Wpis z mikrobloga

Mirki, jakieś rady na oddychanie podczas kraula? Dopiero zaczynam i zrobię max 6 ruchów ręką (2 wdechy) i już koniec, bo brakuje tlenu

A żabką mogę robić na lajcie 40-50 basenów (50 m) i się nie męczę

Tylko żabką oddycham powiedzmy co 2 sekundy, no a w kraulu zanim zrobię te 3 ruchy ręką 4 sekundy (2x dłużej)

#plywanie #basen #sport
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Radek41 zwróć uwagę żeby bardziej używać nóg. Często ludzie zapominają podczas kraula o nogach bo są za bardzo skupieni na rękach i oddychaniu. Skoro się szybko męczysz to zacznij od bardzo powolnych ruchów markując ruchy utrzymując ręce długo wyciągnięte.
Pytanie też jak pływasz żabką. Żabką da się pływać na lajcie, ale jak chcesz płynąć szybko to jest równie męcząca jak kraul albo nawet bardziej biorąc pod uwagę wydajność na długość basenu.
  • Odpowiedz
zwróć uwagę żeby bardziej używać nóg


@stassma: dzięki - właśnie myślałem, żeby mniej używać nóg - czyli delikatnie ruszać nogami, żeby nie zużywać tyle tlenu i bardziej pracować rękami

a Ty sugerujesz na odwrót? mniej nóg i więcej rąk?
  • Odpowiedz
@Radek41 samo machanie rękoma spowoduje szybkie zmęczenie. Rób reż wolniejsze ruchy rękoma żeby zrobić porządniejszy wdech - pełniejszy. Możesz też spróbować zmienić sposób wydychania. Wolniej, partiami czy jak tam wolisz.
  • Odpowiedz
@Radek41: > zwróć uwagę żeby bardziej używać nóg.

@stassma: mnie odwrotnie uczyli. Nogami pratycznie nie ruszam, wychodzą praktycznie dwa małe kopnięcie na jeden ruch ręki. Nogi służą praktycznie tylko do utrzymania płaskiej pozycji i odpowiedniej rotacji. Chodzi o to, że nogi to są największe mięśnie i zużywają mega dużo tlenu.
Warto zaznaczyć, że ja się uczę pływać bardziej pod długodystansowe pływanie open water, więc technika może się trochę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stateknaniebie: kraulem możemy pływać dwu, cztero, bądź sześciouderzeniowym, jeśli chodzi o dwuuderzeniowy to używa się go głównie na długich dystansach, do takiego średniego tempa. Co do twojego pływania to mimo wszystko powinieneś też uczyć się szesciouderzeniowego, chociażby na finisz.

A @Radek41 nie powinien pływać na tym etapie dwuuderzeniowym. Nie bez powodu naukę pływania rozpoczyna się od pracy na samych nogach. Są one bardzo ważne w kraulu.

Porób sobie ćwiczenia
  • Odpowiedz