Wpis z mikrobloga

@WhippingQueen: Mam nawet dwie ( ͡º ͜ʖ͡º) Pewnie ich użyje po prostu do napowietrzania oczka albo w następnym sezonie zrobie hydro gdzieś na zewnątrz bo w domu jakby mi miało to ciągle burczeć to bym oszalał
@WhippingQueen: Here I am
„Na pompce” mam papryki i pomidory. Bez niej miałem tylko dwie sałaty. Ta technika bez pompki nazywa się metodą Kratky’ego.
Co chcesz się dowiedzieć? Może bede w stanie pomoc / nakierować.

Również miałem problem z głośnością napowietrzaczy ale rozwiązałem to lepszym modelem. Polecam napowietrzacze „aPump”. Dosłownie bezgłośne, tylko bąbelki słychać w wodzie
@gos4k: moim głównym problemem z tematem jest to, że nie wiem gdzie szukać. Tu obejrzę typka, mówi o wszystkim, tu przeczytam jakiegoś bloga, który nie ma nawet połowy tego co wcześniejszy. Potem jeszcze jeden co ma to, A nie ma tamtego. Nie wiem gdzie mam szukać informacji. Jakiegoś spisu, wyjaśnienia co faktycznie potrzeba, takiego spisu jak do zwykłej hodowli: nasiona, ziemia, potem jakiś nawóz, mospilan na mszyce i tada masz papryki.
@WhippingQueen: tak to jest, że z czasem chce sie ulepszać zasoby.
Takie naprawdę podstawowe rzeczy pokazują na YT „khang starr „i „tikki o”.

Ja zaczynam, ale wyhodowałem już kilka sałat, jarmuże itd. Wszystko bezkwiatowe.

Mam:
-Nasiona z marketu
-Wełna mineralna - seria vaxer z ikea
-Nawóz w płynie - seria vaxer z ikea
Z tym startowałem i rosło wszystko. Generalnie to chyba dobra seria na start.

Potem:
-PH minus do modyfikacji
@WhippingQueen: w komentarzach do tego posta masz moją listę zakupów
Jeśli lubisz czytać pozycje akademickie to gorąco polecam książkę "Uprawa warzyw w pomieszczeniach" pod redakcją Knaflewskiego. Całość głównie dotyczy upraw w tunelach foliowych i szklarniach ale można tam wyłuskać naprawdę cenne informacje. Tylko jak to w tego typu książkach bywa trzeba trochę kartkować. Jest tam trochę fizyki jest trochę więcej chemii i biologii.

podpisuję się również pod polecanymi przez @RubelTransferowy Khang
@FalseIdeas: w sumie mam już konkretne pytania. Podgladam tych youtube rów co wykopki podali wyżej i nie wiem jaki nawóz sobie ogarnąć. Wpierw i tak zacznę bez bo to tylko sałata i testy i pierwsze podrygi, ale nie wiem jaki potem do lepszej zabawy. Jedni używają chyba ciągle tego 3 skladnikowego z ghe flora series, inni jakiegoś noname do pomidorów hydro. jak będę chciała papryczki sobie wyhodować w lutym to nie