Wpis z mikrobloga

#ssd #y580 #lenovo #laptopy #dyski
Posiadam Lenovo y580 chciałem go troszkę przyspieszyć i zastanawiam się czy dysk na m sata czy może włożyć SSD zamiast stacji płyt albo 3 opcja wywalić HDD dysk i wstawić na to miejsce SSD co polecacie ?
Dodatkowo czy mogę moduł BT dokupić do niego a jeśli tak, to który polecacie żeby później bez problemu sterowniki się same z windowsem zainstalowały ?
Oraz jaki dysk do 200zl ? Nie zależy mi na pojemności byle podstawowe programy się mieściły.
  • 15
@Greiz: jak na moje, to ten który teraz jest przełożyć w kieszeń zamiast napędu, a w miejsce tego aktualnego wrzucić jakis 2,5" ssd, i na nim zainstalować system. Moduł bluettoth kupisz za jakieś 15-20zł na allegro
@Hissis dziękuję ;)
Jeszcze takie pytanie odnośnie touchpada czasem mam tak że mi znika całkowicie myszka z ekranu i muszę dotknąć go mocniej na krawędziach
Czy musZe wymienić touchpad ? Czy to może być wina jakiejś taśmy
@Greiz: ale całkowicie znika, czy leci gdzieś w którąś stronę na krawędź ekranu?
W sumie to i tak nawet jak mi odpowiesz na to pytanie, to też nie będę wiedział xD
Po prostu zobacz jak to wygląda, od wewnątrz, zobacz na taśmę, czy nie ma jakichś widocznych uszkodzeń,jakiejś korozji czy nie ma, czy jakichś tam innych pierdół, jak nie ma, to wymieniłbym touchpad, ewentualnie jeszcze spróbuj go przetrzeć alkoholem izopropylowym z
@Hissis całkowicie znika z ekranu i muszę czekać żeby wrócił albo nacisnąć gdzieś na krawędzi mocniej ... Nie jestem pewny czy to wina sprzętu czy coś ze sterownikami jak przyjdzie SSD to przsinstaluje system i będę wiedział. Na razie dzięki za pomoc