Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Wiesz, ja nie jestem zwolennikiem odbierania możliwości obrony przy pomocy broni palnej, nie dziwmy się że tam gdzie dostęp do broni palnej jest dużo łatwiejszy jest więcej strzelania. Ważniejszą dla mnie byłaby odpowiedź na pytanie dlaczego są te strzelaniny tam tak powszechne. Nie mówię o tym by od razu legalizować wyrzutnie rakiet przeciwpancernych, ale nawet głupi pistolet stanowi dużo mocniejszą linię obrony przed napastnikami niż pięści czy łopata. A
  • Odpowiedz
@f_l_o_w_e_r_j_u_c_e: poza tym uważam argumentowanie obrony własności prywatnej samemu z użyciem broni bez żadnego państwa jako śmieszne. Piwnicznemu hakerowi się #!$%@?ła własność z posiadaniem, bo strzelbą możesz co najwyżej bronić posiadania danego przedmiotu. Natomiast własność jest określana przez prawo.
  • Odpowiedz
W USA jest więcej dobrych ludzi z bronią niż bandytów. Więc jak myślisz kto by wygrał ewentualne starcie?


@Drakii: bez wsparcia państwa? Bez utworzenia przez dobrych ludzi organizacji siłowych na kształt państwowych? Oczywiście, że bandyci. Dobry człowiek mieszka na farmie i pracuje. Nie zmieni miejsca zamieszkania ot tak sobie, nie opuści farmy na dłużej, nie będzie w stanie zapewnić ochrony sobie i sąsiadom 24/24. Bandyci nie są związani miejscem pracy,
  • Odpowiedz
No właśnie dziki zachód to dobry przykład że w miejscach gdzie jeszcze nie dotarło państwo ludzie sobie świetnie radzili i umieli zadbać o swoje bezpieczeństwo sami.


@Drakii: poważnie? I dlatego stworzono tam struktury siłowe państwa? Forty obsadzone przez wojsko? Sędziów federalnych? Dlatego rząd wynajął Agencję Pinkertona? Bo lokalsi świetnie dawali sobie radę?
  • Odpowiedz
@Gaku745: Właśnie ja wiem że w realu sytuacja nie była aż tak dzika jak przedstawiają to westerny. W największej strzelaninie na dzikim zachodzie zgineły zaledwie 3 osoby to kilkakrotnie mniej niż w przeciętnym westernie.
  • Odpowiedz
W największej strzelaninie na dzikim zachodzie zgineły zaledwie 3 osoby


@Drakii: poważnie? I ty w to wierzysz? Że nie było napadów na banki, dyliżanse, farmy, które to napady kończyły się śmiercią większej liczby osób?
  • Odpowiedz
@Piwniczny_haker: Po cholere tagujesz #antykapitalizm, przecież kapitalizm nie jest w stanie istnieć bez instytucji państwa xD Jak chcesz egzekwować własność prywatną bez policji?


Słyszałeś o idei prywatnej policji i prywatnych agencji ochrony. W dużym skrócie: firmy zapewniają ochronę, za którą się płaci, nie napadają na innych, bo jest to nieopłacalne/mniej opłacalne
  • Odpowiedz