Wpis z mikrobloga

#ladnerzeczy #mandzurfostrzyka #sztuka #kultura #blablabla
Bardziej chaotycznie niz zwykle. Prosze o wybaczenie braku om em i u kreskowanych ale w takich warunkach zebralem sie na polecenie fajnychrzeczy.
Tagi sztuka i kultura - _animus aeger semper errat_

#muzyka
Capitan Beefheart - Bluejeans & Moonbeans - spoko do wozenia sie pomalu, troche buja, czasem jakis sment, ale Party of special things to do to jest elegancja. Kolega Zappy, ekscentryk - 8,5/10


#film
Gimmie Danger - nie wiem czy lubie jarmuz ale kreci spoko filmy, a jak o Iggym to musialem obejrzec z winskiem w rece. Bardzo wporzadku dokument. 7-7,5/10. Byl na ninateka.pl za darmo, Gutekfilm i/lub legalnakultura polecal.

#ksiazki #czytajzwykopem
Ksiega niepokoju, Pessoa - na mandzurze byl, ale dopiero skonczylem czytac. Ksiazka jest moim Graalem tylko troche poobijanym, bo Pessoa costam biadolil momentami tak strasznie, ze chcialem mu popelnic samobojstwo. 2/10

Ksiazka mnie wchlonela niesamowicie. Budowa zdan miala kolosalne znaczenie w odbiorze mysli, umyslnie przestawione slowo nakierowywalo to co sie powinno odczuwac, opisy metaforyzowane (??) uczuc (wlasciwie kazdej rzeczy, ktorej autor chcial poswiecic czas i siebie aby nalezycie oddac to o co mu chodzi) wspolgraly ze mna nadzwyczaj mocno.
Topilem sie w niej momentami tak bardzo, ze po lekturze zostawalem w stanie "wyjsciowym" przez kilka godzin, a czasem przez kilka minut bo praktycznie natychmiast zasypiaem (serio, potrafilem przez 4dni co wieczor, przeczytac 5 stron). Moja slabosc do tej ksiazki powodowala, ze ukladalem pod nia dzien, moja glowa musiala byc niezmacona zewnetrznymi bodzcami, cudze historie musialy zostac mi nieopowiedziane, a ja w nijakim nastroju, aby moc byc prowadzonym przez Autora.
Ubostwiam chirurgiczne operowanie pojeciami, slowami, bezposrednia logike, podwazanie wlasnych wnioskow, uszanowanie niepewnosci, oddawanie czci temu co boskie i temu co plugawe (przeciez to to samo!)... moglbym wymyslac i wymyslac a to by i tak malo znaczylo. Momentami zal rozkrajal mi serce, tesknota zaciskala szyje, psychiczne uniesienie niemal wyrywalo z lozka a zrozumienie koilo jak niemowle.
Absolutnie uwielbiam!


#gry
Journey - gra czekala i sie doczekala - bardzo, bardzo, bardzo mi sie podobala. Fabula jak fabula (narracja historii jest swietna), mechanika latania mnie urzekla, dizajn poziomow jest przemyslany, multi w grze i gameplay - miod!. Szkoda ze gierka nie byla deko trudniejsza (chociaz osiagniecia byly mile i satysfakcjonujace), troche brakowalo mi mieszania mechanik, arcadeowosci. 8,5/10

#piwo
W lidlu piwo Circus czy cos takiego, grejfriut iaipa czy jakies tam smieszne craftowe napisy. Za 7zl to jest piwo eleganckie, szykowne, smaczne, polecam wszystkim rodzicom, emerytom, traktorzystom, cynglarzom, nieocenionym kobietom-gornikom oraz wszystkim tym, ktorych nie wymienilem.

#malarstwo
Nicolae Tonitza
Queuing for Bread
(σ ͜ʖσ) @pani_doktor_od_arszeniku

F.....k - #ladnerzeczy #mandzurfostrzyka #sztuka #kultura #blablabla
Bardziej chaoty...

źródło: comment_1595107038n0KxmwHZQ7CG2tdVMGiXTw.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz