Wpis z mikrobloga

samorządy to mają taką autonomie, że faktycznie praworządność może być dla nich problemem


@ZaplutyKarzelReakcji: oczywiście że może być - to trzeba nie mieć pojęcia o działalności samorzadu by sprowadzić to tylko do stawek podatku. Zamówienie publiczne, dyscyplina finansów, wydawanie decyzji administracyjnych, zagospodarowanie przestrzenne itp to jest masa sfer działalności samorządu gdzie można weryfikować jego działanie zgodnie z prawem.

Pali się dupka pisowcom


No nie wiem, na razie wygrali wybory. Lordem przegrywem
@Soojin21 ponieważ lewaki z unii szybciutko orzekną, że Polska jest niepraworzadna (pomimo tego, że wreszcie stała się praworzadna i PiS czysci stajnie Augiasza w komunistycznych sądach) i będą mieć tak robić za kazdym razem, jak im się cokolwiek w Polsce nie spodoba.

To stałoby się narzędziem nacisku i szantażu, pozbawiajac Polski suwerenności (jakbyśmy cokolwiek powiedzieli nie po myśli Niemiec czy Francji - zawsze by nas dyscyplinowali tym narzedziem).

PS. Nie dziękuj -
@marcus1a: praworządna? Gdy tworzy prawo dla obywateli, którego sama nie ma zamiaru przestrzegać? Jak unia ma mieć w swoich szeregach kraje, które funkcjonują normalnie i takie jak nasz, który robi co chce bo ma większość wraz z sądami? Nikt w naszym kraju nie ma kontroli nad decyzjami PiSu i nikt nie może ich pociągnąć do odpowiedzialności. No ale unia ma dawać pieniążki, broń boże zaglądać co u nas.
@PannaYa to twój punkt widzenia i ja go szanuje, ale ja mam inny.
Według mnie spokojniutko możemy odwołać PiS w wyborach powszechnych - chociażby ostatnie to pokazały, że nie trzeba wiele, żeby opozycja przejęła władzę.
Dla mnie to jest właśnie pluralizm i praworządność.
W życiu głosowałem i za PO i za PiS, i jak tylko uznam, że PiS się zapędził, chętnie zagłosuje na opozycję, żeby nikt nie myślał, że władza jest dana
@marcus1a: oby twój głos miał taką moc, gdy zmienisz zdanie, by faktycznie dało się cokolwiek zmieniać. Bo dziś wiemy, że sami nic nie zdziałamy. Oni robią co chcą, wiedzą jak zdobyć większość by robić to dalej, unia też nie ma wpływu póki co na ich działania. Zobaczymy co będzie na kolejnym zakręcie, osobiście boję się bo nie jestem pod tym względem optymistą. Niestety.
To jest bardzo ale to bardzo proste i nie ma sensu mieszać do tego polityki. Bo polityka tak na serio to szajs do ogłupiania ludzi. Do dzielenia ich i potem szczucia jednych na drugich. Obecnie każda partia ma podobny program a i tak dopasowują go do wyborów pod jak największy elektorat. Dzisiaj polityka to marketing nic więcej ale ludzie dalej wierzą w te brednie. Liczy się tylko kilka spraw władza i kasa.
@PannaYa ha mam trochę lat, pamiętam już świetnie stan wojenny, a w obalaniu Lenina w nowej hucie brałem już czynny udział - zapewniam cię, że pierwszy będę walczyl do upadłego, gdyby jakąkolwiek partia stwierdziła, że ona sama wystarczy (i nie ważne czy z lewej czy z prawej, czy z centrum).
I nie jest to banał czy jakiś patetyczny ton - ja tak mam
@PannaYa historia osobista - w stanie wojennym do mnie strzelali.
Od tamtej pory nigdy przenigdy nie zagłosuje na lewicę.
Widziałem jak gnoja ludzi, jak ich niszczą, jak upadają, widziałem system gospodarczy, który był kompletnie beznadziejny i upadł na nich oczach...
Teraz taki Urban, który wtedy był największą szują, próbuje być demokratą (razem z Kwaśniewskim czy Millerem)
Ja ich po prostu znam... Na ich rozkaz ginęli ludzie, a ja widziałem paciorki z kalacha