Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z Was kiedys problem z drżeniem mięśni? Potas i wapń przebadany żeby wykluczyć tężyczke. Lekarz mówi, że nerwica, dał leki na uspokojenie ale nic nie przechodzi. Co chwile mi skacze jakiś mięsień, tu kawałek łydki, tu uda, tu na twarzy brew sie sama napina, tutaj kciuk sam skacze, do tego co chwile mrowienie i uczucie wbijania szpilek w dłonie i stopy. Do tego często bolą mnie jakieś mięśnie i jestem osłabiony. Stresu mam od #!$%@?, to prawda, ale nawet xanax nie pomaga, a żadnych badań dodatkowych mi nie zlecił typu rezonans głowy czy badanie nerwa. Naczytałem się o stwardnieniu rozsianym i zanikowym bocznym i mam trochę spine, że to któreś z tych gówien i mnie to powoli wykańcza... Suplementuje magnez MBE od ponad miesiąca, nic nie pomaga.

#zdrowie #medycyna #nerwica
  • 12
  • Odpowiedz
@koronawirus: mam to samo od lat, różne leki testowane, przeciwpadaczkowe, antydepresanty, neuroleptyki, leki na nadciśnienie - nic nie pomaga. Mam cały czas napięte mięśnie, szczękościsk, tiki powiek, brody, nosa, przeróżne nerwowe odruchy na stres i tak to się żyje czekając na śmierć ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tym ze u mnie dochodzi do potencjalnych winowajców nadciśnienie i zaburzenia psychiczne i nerwowe
  • Odpowiedz
@koronawirus: nie napinać się, bo artykuły na portala medycznych mogą doprowadzić do szału. To nawet ma swoją nazwę: choroba studentów medycyny

W każdym razie udałbym się do innego lekarza, lub naciskał na rodzinnego na skierowanie do neurologa.
  • Odpowiedz
@koronawirus: ja mam potas i wapń w normie, a mam tężyczkę. Mi lekarze mówili ze jedynym pewnym sposobem na stwierdzenie tężyczki jest próba tężyczkowa - miałeś? A potas i wapń się sprawdza żeby stwierdzić czy przyczyna tężyczki jest endokrynologiczna czy psychiczna
  • Odpowiedz
  • 0
@Bergamotka nie sprawdzałem w ten sposób, lekarz powiedział że skoro z badań krwi nie wyszło to nie mam tezyczki. Ogólnie zlecił mi badanie na ten wapn itp podczas suplementacji magnezu i potasu, czego czytałem później w necie ze nie powinno się tak robic...
  • Odpowiedz
@koronawirus: Co do duszności, to się nie wypowiem. Ale jeśli chodzi o "skakanie" mięśni, może masz niedobór sodu? Mi pomaga zwiększenie spożycia soli. Po prostu za zdrowo się odżywiam i w moim pożywieniu prawie w ogóle nie ma soli.
  • Odpowiedz
@vegetator21: mam podobnie jak @koronawirus
Tzn wszystko również się zaczęło w zeszłym roku z jakąś nagłą hipochondrią i skakaniem powieki, przeszło po jakiś 3 miesiącach, ale potem wertowałem co chwile o jakichś chorobach rzadkich i generalnie głowa mała jak to może na psyche wejść. Co chwila jakieś skakanie mięśni w różnych miejscach (ale przeważnie na jednej łydce - chociaż to akurat może być przyczyna, że wózek widłowy najechał mi na mały
  • Odpowiedz