Wpis z mikrobloga

Dlaczego Janusz Korwin-Mikke zawsze chętnie przytacza badania (jakieś bliżej niewskazane) o rzekomo niższym przeciętnym ilorazie IQ kobiet od mężczyzn, ale nigdy nie wspomina o badaniach, w których konserwatyści wypadają znacząco mniej inteligentnie od liberałów?

Może nie zna?

Jak nie zna, to weźcie z #konfederacja wykresik poniżej i podrzućcie go panu Januszowi. Trzeba szerzyć prawdę zawsze i wszędzie.

#neuropa #bekazprawakow
waro - Dlaczego Janusz Korwin-Mikke zawsze chętnie przytacza badania (jakieś bliżej n...

źródło: comment_1594914331ckggqsLaul1U8UPAGx4d93.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@waro: właśnie to samo rozkminiałem wczoraj, w badaniach naukowcy nie stwierdzili znaczącej różnicy w iq obu płci, nawet jeśli to odchyły oscylowały w granicach 0,5-3 pkt iq, a korwin chciał na tej postawie cały świat już ustawiać pod swoje widzimisie.
  • Odpowiedz
I use two large nationally representative samples of Americans for empirical analyses in this paper: National Longitudinal Study of Adolescent Health (Add Health), which is a prospectively longitudinal study of a large sample of American adolescents; and the General Social Surveys (GSS), which is an annual or biennial survey of large representative samples of Americans since 1972.


@Kosancz: No super badania naukowe, bazujace na ankietkach xDD O jak piecze troglodyte xD
  • Odpowiedz
@suluf: @Kosancz: bo dla nich polityka to tylko prawica (konfederacja) i lewactwo (PiS, PO, SLD, Razem), no i tym liberałem to jest Korwin.

Ktoś kto ma tak sprany mózg musi ciężko się poruszać w dzisiejszym świecie xd
  • Odpowiedz
@Kosancz: Nie śledzę wypowiedzi Korwina, bardzo prawdopodobne, że się radykalizuje na starość. Nie mniej z wypowiedzi sprzed lat kojarzę, że w sumie zliberalizowałby prawo aborcyjne, ale jest w partii, która jest temu przeciwna. Instytucję małżeństwa zlikwidowałby całkowicie, więc problem zgody na "małżeństwo" kolejnych grup przestałby istnieć.
https://www.youtube.com/watch?v=VDP8ZT1rbW4
https://www.youtube.com/watch?v=IVzDsUozmoo
  • Odpowiedz
@suluf jest liberałem gospodarczym, swiatopogladowo jest konseratysta


@SHOGOKI: Wiem, ale bądźmy szczerzy, w Polsce granica przebiega na światopoglądzie. Jakby tak nie było to LBGT by z automatu nie było wrzucane w lewice. I głównie o światopogląd w Polsce się kłóci
  • Odpowiedz
Liberał przeciwny aborcji, małżeństwom homoseksualnym, chcący zakazać parad równości. No niezły ten liberalizm, taki niezbyt liberalny.

Nie udawajcie głupszych niż jesteście kuce.


@Kosancz: efekt dunninga krugera. Są różne wersje liberalizmu i osoby niepopierające wspomnianych rzeczy również mogą być (i są) poprawnie nazywane liberałami.

Korwin jest co najwyżej wolnorynkową konserwą. A ta oś dotyczy kwestii światopoglądowych, więc sorry kolego.


@waro: Jest konserwatywnym liberałem i jak najbardziej można nazywać Korwina liberałem. Ale
nomdeguerre - > Liberał przeciwny aborcji, małżeństwom homoseksualnym, chcący zakazać...

źródło: comment_1594934107b1swkTpHtr3kWoHriOMZ5b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@waro: Zawsze można zapytac w drugą stronę.

To w końcu uznajecie ten iloraz inteligencji jako obiektywny wskaźnik czy nie? ;p

Jest różnica między Korwinem czy Mentzenem, a moherowym beretem który nawet Biblii nie przeczytał.
  • Odpowiedz
@waro: Na mój chłopski prawicowy rozum, jeśli test był robiony dla całego spektrum ludzi o prawicowych poglądach to oczywiście, że średnia wyjdzie niska, ponieważ dużo ludzi o konserwatywnych poglądach to nie oszukujmy się, ale ludzie z wiosek, słabo wykształceni itp itd
Jednak jeśli byśmy zmierzyli IQ dla tych z topu zarówno lewej jak i prawej strony to przykro mi to mówić, ale nie wróżę lewicy wygranej.
  • Odpowiedz
@Kosancz: aborcja ok, a co do małżeństw to on jest w ogóle przeciwny małżeństwom jako czegoś uregulowanego przez państwo. Jego zdaniem niech zajmą się tym notariusze, albo kościoły/grupy wyznaniowe.
  • Odpowiedz
Liberał przeciwny aborcji, małżeństwom homoseksualnym, chcący zakazać parad równości.


@Kosancz: on nie jest przeciwny małżeństwom homosekualnym i chce zakazać parad każdej orientacji nie tylko homosekualnej
  • Odpowiedz