Wpis z mikrobloga

modyfikacja czegokolwiek w #diango #python to jakiś koszmar. gdzie by nie spojrzeć, to każda klasa dziedziczy po 10 innych, w tym znajdą się ze 2 metaklasy, 15 mixinów, 40 metod, w tym połowa z super(). chcesz zmienić standardową walidację czegoś, to najpierw musisz znaleźć, czy jest ona w polu modelu, samym modelu, managerze modelu, polu formularza, formularzu czy może widoku. zaczynam rozumieć, dlaczego w #webdev tak lubią microframeworki.
  • 9
@ProfesorBigos: ja to wogole mam wrazenie ze caly ten webdev to sie turbo skomplikowal w ostatnich latach... zreszta nie tylko webdev, kiedys samo wejscie w dana technologie bylo duzo latwiejsze. Dzisiaj ilosc bibliotek i frameworkow, narzedzi mnie momentami odpycha po tylu latach... i nie chodzi o inny jezyk tylko o to ze zanim przejde do pisania musze poswiecic pol dnia na konfiguracje srodowiska zeby dzialalo...
Przy duzych projektach to ma sens,
ja to wogole mam wrazenie ze caly ten webdev to sie turbo skomplikowal w ostatnich latach... zreszta nie tylko webdev, kiedys samo wejscie w dana technologie bylo duzo latwiejsze.


@swiniakstatysta: No próg wejścia od czasów stronek pisanych w PHP w latach 2000+ wzrósł kosmicznie. Czasy informatyki dłubanej kijaszkiem minęły bezpowrotnie.

Tzw. z jednej strony jak chcesz postawić "prostą fajną stronę" to Wordpress a nie pisanie od zera, z drugiej jakbyś chciał