Wpis z mikrobloga

#januszex #zerowypit
Siemka, mam takie pytanko jak to jest z tym podatkiem dla mlodych, pracodawca moze to jakoś obejść ? W starym roku dostawalem podatku 275zł zarabiałem (2800+podatek) a teraz pracodawca stwierdzil ze w jej firmie jest rownouprawnienie i nie musi mi nic placic ponieważ jak jestesmy umówieni na pewną kwotę to taką mi płaci ( mam najniższą krajową + premia uznaniowa) i ze ten podatek dostane na koniec roku, tylko sek w tym ze to od tego roku placi pracodawca co miesiac XD Juz mi 3 miesiac zalega i mysle czy nie zlozyc skargi bo PIPU bo i tak się zwalniam za 2 dni ?
  • 4
  • Odpowiedz
@Daviix7: Wszystko zależy od tego co masz na umowie. Jak jest premia uznaniowa + umawiałeś się z nim na gębę na konkretną kwotę za miesiąc to tą konkretną kwotę dostajesz - i nic więcej raczej nie ugrasz. Co innego jeśli wszystko miał byś na papierze z wpisaną kwotą brutto
  • Odpowiedz
Mam na umowie minimalne obwieszczane przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w przepisach w danym okresie proporcjonalnie do wymiaru etatu i premia uznaniowa, wiec co w takiej sytuacji, ciezko cokolwiek ugrac?
  • Odpowiedz
@Daviix7: Dokładnie tak, jak byś dostawał samą minimalną to wtedy musiałaby być ona powiększona o wartość podatku. Jeżeli dostajesz minimalną + bliżej nieokreśloną premię to pracodawca dając Ci 2800 do łapy wykpi się, że dostajesz minimalną bez podatku - 2450 + 350 brutto premii i wszystko się w papierach zgadza
  • Odpowiedz