Wpis z mikrobloga

@emasele: Koszmarnie wysokie to jedź z tymi samymi dochodami na zachód i zobaczysz co to znaczy płacenie podatków. Jesteśmy #6 krajem z najniższymi podatkami dochodowymi w europie, a VAT mamy dopiero #16 z najwyższych. Chcesz żeby było jak w europie to miej mentalność europejczyka a nie jakiegoś uralskiego cwaniaczka antyspołecznika.
  • Odpowiedz
Płacę od 2000 do 2800 zł podatków miesięcznie


@emasele: wydaje Ci sie, ze 450 euro ( czyli jakies 5000 euro rocznie ) w podatkach to "kosmicznie dużo"? xd

Zapraszam na zachód od odry. Tak btw, klin podatkowy w PL jest jednym z najniższych w Europie.

@MKULTRA ma rację - tak długo, jak ludzie z miast będą gardzić ludźmi z wsi i uprawiać neoliberalną politykę, tak długo każdy, kto w
  • Odpowiedz
@Croce: jakieś lewusy sobie wrzucały na TT jakaś AOC albo ktoś z Polski, nie pamiętam. Nie chce mi się szukać, a teraz zamiast pracować robię szitstorm w necie
  • Odpowiedz
@MKULTRA:
https://forsal.pl/artykuly/646814,raport-oecd-ile-kosztuje-wyksztalcenie-obywatela-polski.html

A ja właśnie widzę, że wg tego raportu cała edukacja od 6 do 18 r.ż. kosztuje około 200 tys, rok studiów natomiast około 24. Mogę zdradzić, że studiowałem 3.5 roku, więc w moim przypadku mowa o około 284 tys. a nie jakichś 600.

Jak podliczymy ile hajsu #!$%@? moi rodzice przez długie lata w podatkach (i nie chodzi tu tylko o PIT - także VAT, akcyza, PCC, belki,
  • Odpowiedz
@MKULTRA: Bullshit. Jak bym zarabiał 1 do 1 pln do euro to byś mógł tak mówić. Ważny jest parytet siły nabywczej i disposable income a nie to co masz i ile cyferek na kwitku.
Mogę płacić wyższe podatki za lepsze usługi państwowe ale Dla MNIE, osobiście, personalnie nie dla somsiada
  • Odpowiedz
@alex-fortune: jak na Polskę? To bardzo dużo porównując do osób które korzystają z 500 plus mają efektywnie ujemną stopę opodatkowania.
Nie porównuj Polski do Niemiec. Z chęcią zgadzam się płacić 4 razu wyższe podatki w zamian za 4 wyższe efektywne wynagrodzenie.
  • Odpowiedz
jak na Polskę? To bardzo dużo porównując do osób które korzystają z 500 plus mają efektywnie ujemną stopę opodatkowania.

Nie porównuj Polski do Niemiec. Z chęcią zgadzam się płacić 4 razu wyższe podatki w zamian za 4 wyższe efektywne wynagrodzenie.


@emasele: po pierwsze, nie będziesz miał cztery razy wyższego efektywnego wynagrodzenia, to bzdura - chyba, że zarabiasz z 2k na rekę. Po drugie, procentowo będziesz miał więcej podatków do zapłacenia
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Btw. Gardzę neoliberalina polityką bo to zakamuflowany keynsizm. Potrzeba klasycznej liberalnej polityki. Jak mogę nie być #!$%@? jak płacę podatki na NFZ a i tak muszę chodzić do prywatnego lekarza albo brać urlop żeby iść na NFZ, gdzie ktoś nie pracujący i nie płacąc podatków nie ponosi kosztów NFZ? Trochę szacunku i godności do samego siebie.
  • Odpowiedz
@MKULTRA:
"W Polsce najwięcej wydaje się na edukację po maturze. Koszt nauki studenta uczelni wyższej, studiów podyplomowych albo doktoranckich to średnio 7,7 tys. dolarów rocznie (24,4 tys. zł)."

Gdybyś nie zauważył, to dane tam podawane są w USD.
  • Odpowiedz
jaśnie panicza z antyobywatelskimi ciągotami jak jakiś noworysz z Moskwy


@MKULTRA: Znudziło mi się twoje trollerskie #!$%@? i wylatujesz na czarno bo muszę wracać do pracy, idź pochwal się kolegom że hehe "wygrałem" dyskusje z anonkiem na vikop.ru
  • Odpowiedz
Jak mogę nie być #!$%@? jak płacę podatki na NFZ a i tak muszę chodzić do prywatnego lekarza albo brać urlop żeby iść na NFZ, gdzie ktoś nie pracujący i nie płacąc podatków nie ponosi kosztów NFZ?


@emasele: Teraz jesteś #!$%@?, ale nie daj boże zachorujesz na nowotwór, to Cię wezmą do szpitala , zrobią chemię i radioterapię , będziesz leżał w szpitalu ile trzeba - za darmo. Wiesz, ile
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Ale ja chcę płacić więcej za lepsze usługi. Problem jest taki Ze poziom tej opieki jest niski a ja i tak płacę co raz więcej.
Pieprzony socjalkatolski rząd wydał składkę ubezpieczeń pracowniczych z którego są wypłacene świadczenia na inne cele budżetowe, na kiełbasę wyborczą dla prowincji. Stracę pracę i nie będzie z czego mi dać zasiłku który sobie sam wypracowałem a wieś ma high life. Nie uważasz tego za
  • Odpowiedz
@emasele: Owszem, uważam i ja się absolutnie zgadzam, że niegospodarność jest i to duża - ale to niegospodarność jest tu problemem, nie sama wysokość danin. Jeśli już, to akurat składka zdrowotna ( i co za tym idzie ten słynny % PKB na ochronę zdrowia ) jest za niski.
  • Odpowiedz