Wpis z mikrobloga

@Kir91: Wystarczyło pojechać za Kraków. Dowolne miejsce na północ od Krakowa, i kometa będzie widoczna (o ile nie ma chmur). Wczoraj w nocy byłem z małym teleskopem na jakimś zadupiu 30km w kierunku północnym, i było naprawdę dobrze ją widać. W sumie nawet poświatę Drogi Mlecznej można było z tamtego miejsca (bardzo słabo) zauważyć.
@Kir91: widać widać, chociaż gołym okiem ledwo co, przed chwilą byłem - musisz patrzeć na północ (lekko na wschód) i trochę nad horyzontem (tak że 30 stopni) - przez lornetkę widać elegancko
@Kir91: Sciagnij sobie jakas appke skymap, to Cie nakieruje
Ja zdjecia robilem juz o 22 i fajnie bylo widac. Golym okiem niestety tylko lekka poswiate ktora mozna pomylic z czyms innym.
Dzisiaj widzialem gdzies info ze najblizej ziemi bedzie 23 lipca wiec jeszcze chwile bedzie mozna ja obserwowac.
@dzana: Potwierdzam, aparatem idzie ją wyciągnąć nawet w centrum miasta, żeby gołym okiem dostrzec (zerkając) trzeba już pojechać bliżej obrzeży.
@Kir91: za wiki:

Przewiduje się, że najlepiej będzie widoczna w dniach 9–11 lipca, świecąc w gwiazdozbiorze Woźnicy. W trakcie oddalania się od Słońca, minie Ziemię w minimalnej odległości 0,692 au (104 mln km) 23 lipca[3].