Wpis z mikrobloga

Jeff Cavaliere znany jako Athlean-X na #youtube

#silownia #mikrokoksy
Co sądzicie o gościu? Zauważyłem, że w branży fitness jest problem ze znalezieniem ogarnięte autorytetu, bo do każdego ktoś #!$%@? się xD i weź tu człowieku zrób formę, jak kiedyś mając 16 lat zapłaciłem 100 zł za dietę i rozpiskę ćwiczeń, to dostałem gotowca dla profesjonalistów, podchodziłem dwa miesiące i zniechęciłem się, teraz może z tym lepiej jest, są osoby takie jak Saker, pewnie ktoś zaraz #!$%@? się do niego xD

Ostatnio coś czytałem motywatora dietetycznego, myślę sobie bardzo fajnie to ma przedstawione, później wyszło, że jakieś głupoty mówi i weź teraz czytaj go bo już sam nie wiem czy to prawda czy kłamstwo
K.....i - Jeff Cavaliere znany jako Athlean-X na #youtube 

#silownia #mikrokoksy
...

źródło: comment_1594751196w6wwnwQGiuUUNhCfOhDpGn.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Karoshi: jak mieć autorytety to najlepszych w danej dziedzinie. W czym jest Jeff najlepszy?

Osiągnięcia w kulturystyce?
Osiągnięcia w trójboju?
Osiągnięcia w strogman?
Ilość wytrenowanych zawodników kulturystyki/trójboju?
Ilość wyleczonych sportowców/pacjentów jako fizjoterapeuta?

Takie osoby można brać jako ciekawostkę, podpatrzeć jakieś ciekawe ćwiczenia odpatrzeć, coś tam dla siebie wyciągnąc, bo na pewno cos mówi dobrze i przepuścić to przez sito weryfikacji. Trzeba odróznić śmieszka z wykopu jak ja, gwiazdę IG/YT od prawdziwego
  • Odpowiedz
@Karoshi: nie ograniczaj się do jednej osoby, szukaj wśród różnych źródeł i ludzi, od każdego coś tam wyciagniesz dla siebie. Nawet od tych, którzy nie mają jakiś wybitnych wyników jak saker xd
  • Odpowiedz
@Kasahara: Przecież Cavaliere był głównym fizjoterapeutą drużyny bejsbolowej z NY przez 3 lata i później w tej samej drużynie był drugim trenerem przygotowania motorycznego, do tego jest certyfikowanym trenerem NSCA, do tego współpracował albo współpracuje dalej z kilkoma zawodnikami NFL, więc nie wiem czy autorytetem może być tylko człowiek z największymi osiągnięciami w danej dziedzinie (XD), ale raczej ma się gość czym obronić w kwestii doświadczenia w tym co robi. Problem
  • Odpowiedz
@mjkkl: Cavaliere na pewno wie o czym mówi i ma mega dużą wiedzę popartą zawodowymi sukcesami.
Jeśli jednak chodzi o kupowanie jakiś tam planów od niego to na 100% można liczyć na gotowca albo na plan przygotowany przez inną niż on osobę.
Od gościa plany musi zamawiać tysiące osób - nie ma szans żeby każdemu przygotowywał indywidualny plan.
  • Odpowiedz
@mjkkl: no to być może jako fizjoterapeutę można go tak traktować i o to chodzi; jednak czy w innych kierunkach? No tu już powinny wielu wyskoczyć znaki zapytania. Bo jak oglądałem jego filmy o bench press to trochę to licho wyglądało.
  • Odpowiedz
@Andrzejek13: Ja nie mówie o kupowaniu planów, kupowanie takich rzeczy przez internet od takich szeroko znanych osób prawie na pewno skonczy sie gotowcem, bo nie ma możliwości żeby ktoś wszystkim plany pisał i monitorował ich treningi, tu się zgodze, natomiast chodzi mi o sam aspekt wiedzy na temat szeroko pojętej aktywności fizycznej.
  • Odpowiedz
@mjkkl: No można się czepiać że używał fałszywych ciężarów itp ale wiedzy i doświadczenia raczej nie można mu odmówić. Wątpię żeby gość po znajomości dostał pracę w NY Mets, raczej miał odpowiednie kwalifikacje.
  • Odpowiedz
@Kasahara: Niestety wszystko ma dwa oblicza, Dave Tate może byc przykłdowo jednym z najlepszych trójboistów w historii, a teraz mimo wszystko jest cały rozsypany. Moim zdaniem należy sobie jakoś to wypośrodkować i dobierać ewentualnie te autorytety wzgledem swoich celów treningowych, natomiast jak ktoś chce zrobić po prostu dobrą formę to według mnie podejscie fizjoterapeutyczno trenerskie jest tutaj raczej jednym z lepszych(nawiązując do celu treningowego autoru posta).
  • Odpowiedz
@Andrzejek13: Sam nie wiem po co on sie #!$%@?ł w te fake talerze, to jest chyba jedna z głupszych akcji w jego historii, natomiast po cześci rozumiem, że zrobił to po prostu dla zasiegu postów, bo większośc ludzi jest niestety ograniczona umysłowo w takich sprawach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mjkkl: Powinien po prostu powiedzieć że traktował sztangę jako rekwizyt żeby pokazać ćwiczenie i byłoby po problemie.
Tak naprawdę to mógł sobie i 5 kg założyć na tą sztangę i nikt by nie miał nic przeciwko bo nie o to przecież w jego filmach chodzi.
  • Odpowiedz
@Andrzejek13: Gdyby to było tak proste XD Do ludzi dużo bardziej przemawia sylwetka/kilogramy na sztandze niż czyste gadki o technice poparte robieniem pin pressa na 40kg ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
jak mieć autorytety to najlepszych w danej dziedzinie. W czym jest Jeff najlepszy?


@Kasahara: nie do końca się zgodzę, bo pewnie 95% ćwiczących osób w ogóle nie myśli o rywalizowaniu w kulturystyce/trójboju/przeciąganiu ciężarówek. A jeśli ktoś chce być po prostu sprawny i mieć siłę w życiu codziennym, to raczej nie powinien wzorować się na strongmanach czy jakichś mistrzach crossfitu, o ile jest coś takiego, bo szybko sobie tylko zaszkodzi.

Dla casuala
  • Odpowiedz
@fortySeven: poza tym jest jeszcze problem, ze nie zawsze osoba która do czegoś doszła jest na tyle świadoma, ze dokładnie wie co się do tego przyczyniło (chociaż to jeszcze nie najgorsze, dużo wie), a jeszcze częściej nie umie tego przekazać czy też stworzyć wartościowych materiałów dla innych. Więc w sumie poszukiwanie osób które odniosły jakiś sukces sportowy i jeszcze dobrze przygotowują materiały dla innych, mało zaawansowanych na przykład to bardzo trudne
  • Odpowiedz