Wpis z mikrobloga

@Pepepains: ciekawostka, poniewaz mieszkam w podobnej kamienicy. Moja i jednego sąsiada jest kropka w kropkę ja drugiego sąsiada. Ja i sąsiad ociepliliśmy i zrobiliśmy elewację. Natomiast drugi sąsiad też chciał to samo i tu pojawił się problem. Okazało się, że jego część kamienicy została wybudowana wcześniej niż nasza i nie może sobie już od tak ocieplić i zrobić elewacji bo jego część jest ZABYTKIEM i teraz dosłownie tak jak na zdjęciu
@maciss: Z tego co wiem sąsiad musiał najpierw zapłacic oczywiście, złożyć wszystkie potrzebne dokumenty, ogólnie zanim dostałby zgodę, albo dofinansowanie to by zdążył umrzeć, więc wolał to olać
@maciss: no widzisz u nas każdy ma problem i są takie jaja jak ktoś chce cokolwiek zrobić z domem obok domu, że krew zalewa. Ale jak wyszło na jaw, że Miasto zrobiło drogę bez projektu i na czyjejść działce to spoko, ale jak mieszkaniec to źle. Więc jak jeszcze raz usłyszę jakie te Samorządy biedne to zwariuje
Natomiast drugi sąsiad też chciał to samo i tu pojawił się problem. Okazało się, że jego część kamienicy została wybudowana wcześniej niż nasza i nie może sobie już od tak ocieplić i zrobić elewacji bo jego część jest ZABYTKIEM i teraz dosłownie tak jak na zdjęciu wygląda nasza kamienica ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Adu_Jean: Przecież to jest debilne xD Jaki to zabytek z obsranej kamienicy. Nawet wyczyścić
@L3gion: Biurokracja i Samorządy w których siedzą ludzie, którzy jak tylko przejdziesz przez drzwi i powiesz "Ja w sprawie" to mają zwrok "#!$%@?" Ja nawet jak numer mieszkania chciałem załatwić to myślałem, że w pewnym momencie rzucę to wszystko tyle problemów a ludzie w mieście w urzędzie nie chca pomóc. I tak debilne. Zwykła kamienica jak moja czy pierwszego sąsiada, ale NIE! I #!$%@? BO ZABYTEK XD
@Adu_Jean: To, że w przypadku zabytków masz określone ramy i wytyczne nie znaczy, że czegoś nie można. Dzisiaj w zabytkowych kamienicach masz dozwoloną dużo dalej idącą ingerencję niż odświeżenie elewacji i ocieplenie. Nawet jeśli konserwator nie dopuszcza możliwości termomodernizacji ściany pionowej to w takich zabytkach uzyskuje się właściwy bilans energetyczny na inne sposoby.

Innymi słowy coś tam usłyszałeś ale nie wiesz w którym kościele dzwoni i się mądrzysz nie mając racji
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Gdzie ja niby napisałem, że się nie da? Napisałem, że sąsiad musiał łazić w ten i z powrotem po urzędach i sam zrezygnował, ponieważ stwierdził, że za nim dostanie wszystkie dokumenty potrzebne to umrze. Wiem dobrze i usłyszałem prosto od niego to i sam zapoznałem się z wycieczkami po urzędach jak załatwiałem zmianę numeru lokalu. Ja wiem że to co opisałem brzmi nieprawdziwie, ale większość
Ja nawet jak numer mieszkania chciałem załatwić to myślałem, że w pewnym momencie rzucę to wszystko tyle problemów a ludzie w mieście w urzędzie nie chca pomóc. I tak debilne. Zwykła kamienica jak moja czy pierwszego sąsiada, ale NIE! I #!$%@? BO ZABYTEK XD


@Adu_Jean: Tutaj.

ł łazić w ten i z powrotem po urzędach


@Adu_Jean: Ojej. No dziwne, że jak musisz uzyskać czyjąś zgodę to musisz iść od urzędu.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Tak ale chyba idzie się #!$%@?ć jak potem wychodzi na jaw, że miasto zrobiło bez żadnych dokumentów drogę zabierając bez zgody właściciela jego teren i sąd przyznał racje właścicielowi i droga musiała być przerabiana i miasto jeszcze płaciło karę. Więc człowieka wezmą nerwy, że ty musisz załatwiać dokumenty i łazić po urzędach a miasto sobie robię na lewo
@Pepepains: Jedno i drugie obleśne. To po lewej to typowa podmiejska/małomiasteczkowa kamienica z lat 30., a to po prawej to w #!$%@?ę paskudna plomba z lat 90.

Oczami wyobraźni widzę jak wygląda dowolne mieszkanie w jednej i drugiej części. Tam po lewej pewnie są panele przyklejone do stuletnich desek, a tam po prawej zżółkłe ze starości plastikowe parapety.
@Adu_Jean: No i zniszczyłeś swoim wpisem narrację OPa, miało być tak pięknie, ze głosujący na Dudę mieszkają w obskurnych kamienicach a na Trzaskowskiego w bogatych willach, ale tak trochę jest bo za rządów PO kasa pompowana jest właśnie w bogate rejony kraju zachód oraz do przedsiębiorców i elit, prokuratorzy, lekarze, prawnicy itp. natomiast biedny wchód jaki był taki niech sobie zostanie, a potem wielkie zdziwienie, że cała ściana wschodnia głosuje na