Wpis z mikrobloga

Tani feeder na wody stojące? cw 90g, wiecej mi raczej niepotrzebne.
Cena powiedzmy tak do 150zł
Widzę że na allegro najpopularniejszy Mistrall zino feeder. Wędka raczej do okazjonalnych zasiadek, jako podstawowy sprzet mam spinning.
#wedkarstwo
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Papaya: prawdę mówiąc w tej cenie wszystko jest bardzo podobne, czy to konger, mikado czy jaxon. Zastanowiłbym się tylko nad akcją szczytową/paraboliczną. Ja osobiście lubię paraboliki.
  • Odpowiedz
@Anhed: Robinson Stingter mnie zaciekawił, tylko długość 3,9m wprzypadku cw do 110g. Boję się że będzie to dość nieporęczne, wolałbym coś w okolicach 3,3m
  • Odpowiedz
@hasek34: @Scutacarus: @Anhed: na jaxona nie jestem przekonany, mam teleskop od nich i steam greya, jakos mnie nie powaliły więc szukam innego producenta.

o odległość rzutu nie ma się co martwić zalew - więc na drugi brzeg na pewno nie dorzucę a na całej powierzchni ma identyczną głębokość.

Na oku jeszcze mam mikado x-plode
  • Odpowiedz
@Scutacarus: czytałem o UV i podobno te nowe nie mają pochwalnych opinii. Tzn ma grono swoich zwolenników, ale ludzie z podejściem bardziej neutralnym mówią że szału nie robi, szczególnie te śmieszne małe przelotki
  • Odpowiedz
@Papaya małe są w method feeder. W tych heavy Są średnie. Dla mnie kij jest spoko. Mam jeszcze mistrall aqua method feeder I to dla mnie miazga kij ale poniżej 200 raczej go nie dostaniezz
  • Odpowiedz
@Scutacarus: generalnie nie bardzo wiem jak się wstrzelić z ciężarem wyrzutowym w wedzisku, nie chce przesadzić ale takie90g wydaje mi sie optimum z lekkim zapasem mocy
Boję się że jak wezme kijek 60g i np koszk XL 40g to napakuje paszą to połamie szczytówki.
Bo generalnie na wody stojące takie kijki do 60g ludzie polecają
  • Odpowiedz
@Papaya: pytanie co chcesz łowić, jak interesują cię jesiotry/karpie to nie bawiłbym się w żadne ultra lekkie feederki, nie ma sensu. Chyba że chcesz widzieć każde skubnięcie drobnicy to wtedy czym lżejszy tym lepszy
  • Odpowiedz
@Anhed: na moim łowisku od groma leszcza takie 1-2kg i karp się czasem też trafia, od biedy lin.
Generalnie za dużo tego na rynku, byłoby 3 wędziska to człowiek by się tyle nie zastanawiał (,)
  • Odpowiedz
@Papaya znowu mowie, UV heavy feeder 360/120. Da radę i karpiowi a na najczulszej szczytowe wszytsko widać. Nawet na rzece daje radę. Ja łapie w Warcie a brat takim samym w Odrze i zadowolony tez a nie dawno kupowal
  • Odpowiedz