Wpis z mikrobloga

Jestem w nowym w tej grze i nie wszystko jeszcze rozumiem, i mam pytanie walcze jeden na jeden z pancernikiem tego samego tieru lepiej walić w niego Ob czy pp, czy zależy to od odległości okrętów od siebie. Pytam bo miałem już parę razy taką sytuację że walczyliśmy 1 na 1 równo HP i wszystko praktycznie przegrywałem. I czy waląc przeciwpancernych odległość ma znaczenie że po prostu im dalej cel od okrętu tym gorsza penetracja i mniejszy damage
#wows
  • 8
  • Odpowiedz
@lukaszpinki: To czy należy walić z OB czy PP to znacznie bardziej skomplikowana sprawa niż może się wydawać XD Ilość czynników jaka na to wpływa jest ogromna, ale w wielkim telegraficznym skrócie:

- Jeżeli pancernik płynie do ciebie burtą, wal a PP nawet się nie zastanawiaj
- Jeżeli pancernik płynie do ciebie dziobem, wal z OB

I tutaj należałoby rozpisać wielką tabelę wyjątków, kiedy to robimy, a kiedy nie XD Odległość
  • Odpowiedz
@Triptiz: "Ustaw się dziobem będziesz wszystko wygrywał." Gorszej porady naprawdę dawno nie słyszałem :p

Najlepiej jest ustawić się pod kątem 25-35 stopni, nie dostaniemy wtedy overmatch przez dziób (potencajlnie w cytadelę) oraz możemy lekko skręcać by walić z reszty dział.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Aves: @lukaszpinki: dodałbym tylko na szybko, że odległość może mieć znaczenie jeśli chodzi o wysokość zadawanych obrażeń, dla OB i PP kwestia celności, rozrzutu, dla PP dodatkowo, przy wysokim torze lotu pocisków odpowiednio wysokiego kalibru większa szansa na trafienie cytadeli przez pokład za pomocą tzw. plunging fire.
  • Odpowiedz