Wpis z mikrobloga

Paradoksalnie uważam, że wybór Trzaskowskiego, jeśli nie zlikwidowałby podziałów w społeczeństwie, to przynajmniej by je zastopował. Podziały dopiero się rozpoczną, z prostego względu. 10 mln polaków, nie ma NIC do powiedzenia w tym państwie, nikt nawet nie zamierza brać ich zdania pod uwagę, a co jeszcze bardziej eskaluje konflikt, to to, że w tych opozycyjnych 10mln, znajduje się spora ilość ludzi, która utrzymuje cały ten pi3rdolnik. Nic dziwnego, że jeszcze bardziej rośnie pogarda dla słabiej wykształconych czy biedniejszych, skoro nie dość, że ludzie dobrze wykształceni i zamożni finansują programy socjalne, to zostali całkowicie wyłączeni z decydowania o czymkolwiek w tym kraju.

#neuropa #wybory #4konserwy
  • 28
Paradoksalnie uważam, że wybór Trzaskowskiego, jeśli nie zlikwidowałby podziałów w społeczeństwie, to przynajmniej by je zastopował. Podziały dopiero się rozpoczną, z prostego względu. 10 mln polaków, nie ma NIC do powiedzenia w tym państwie, nikt nawet nie zamierza brać ich zdania pod uwagę, a co jeszcze bardziej eskaluje konflikt, to to, że w tych opozycyjnych 10mln, znajduje się spora ilość ludzi, która utrzymuje cały ten pi3rdolnik. Nic dziwnego, że jeszcze bardziej rośnie
@kezioezio: no chyba więcej niż 10 ml nie może nic powiedzieć. To jest złe, że ludzie lepiej wykształcenie średnio mogá coś z tym zrobić, bo każdy bunt wprowadzali ludzie wykształceni, ale zawsze przez ludzi słabiej wykształconych np. walka z komuną( ktoś nawet pomyślał żeby tych prostych ludzi brać potem do polityki)
Nic dziwnego, że jeszcze bardziej rośnie pogarda dla słabiej wykształconych czy biedniejszych, skoro nie dość, że ludzie dobrze wykształceni i zamożni finansują programy socjalne, to zostali całkowicie wyłączeni z decydowania o czymkolwiek w tym kraju.


@kezioezio: Opisałaś dokładnie to, jak się czuję. Jestem zwykłym i dość dobrze zarabiającym wyborcą powyżej 26. roku życia, na którym ten rząd pasożytuje, od 6 lat nie doczekałem się z jego strony ani jednej pozytywnej zmiany
@shadowboxer: @kezioezio: Też należę do grupy młodych i dość dobrze zarabiających. I wcale nie chce żeby mi rząd coś DAWAŁ, ja chcę by on mi nie ZABIERAŁ.
Nie mam problemu z tym, żeby rząd dawał biedniejszym/potrzebującym, ale pod warunkiem że:
-nie zadłuża państwa (nie jest finansowane z pożyczek etc)
-nie jest to finansowane z NOWYCH/WYŻSZYCH podatków (danin czy jakkolwiek oni to nazywają)
-nie jest to z pieniędzy zabranych z inwestycji
@kezioezio: 100% się zgadzam. W trakcie tej kampanii byłem już nazwany zdrajcą, niemcem, awanturnikiem, reprezentacją zagranicznych interesów tylko dlatego, że nie zgadzam się z pis (z po tez, glosowalem na inną opcję ale co z tego, jestem po drugiej stronie tak jak i te 10mln). Pogarda do starych ludzi, niewykształconych i pięćsetplusów chociaz dotychczas jedynie pełzała teraz się rozkręci. Od rana spotykam na ulicach głuchą ciszę, nie pamiętam takiego klimatu po
@NieRozumiemIronii: Oczywiście nie miałem na myśli że ma nie być w ogóle podatków. Może użyłem zbyt dużego skrótu myślowego.
Chodziło mi o dodatkowe zobowiązania na rzecz państwa idące na socjal (bezpośrednio albo pośrednio poprzez kłamstwo do czego służy dany podatek).
Bo np podatek który służy służbie zdrowia czy poprawieniu infrastruktury itd., to spoko, rozumiem bo to wspólne i każdy w jakimś stopniu z tego korzysta. Głównie bije o drugi myślnik z
Chodziło mi o dodatkowe zobowiązania na rzecz państwa idące na socjal (bezpośrednio albo pośrednio poprzez kłamstwo do czego służy dany podatek).

@szynall: rozumiem. Podtrzymuję, że oprócz kilku korwinistów posłowie wszystkich pozostałych ugrupowań sejmowych popierali różne podwyżki podatków i wprowadzanie lub umacnianie rozwiązań socjalnych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: ale ludzi zamożnych w polsce nie ma i nigdy nie będzie. Każda osoba mająca mózg już dawno #!$%@?ła z Polski nie patrząc wstecz, bo emigracja to jedyna kwestia świadcząca o jakimkolwiek szacunku dla samego siebie. Po #!$%@? tkwić w Polsce skoro ten kraj jest pełen idiotów niechcących zmienić nic a nic?
@kezioezio: Weź też pod uwagę co mogłoby się dziać w TVP i o ewentualnych seansach nienawiści do Trzaskowskiego. Z drugiej strony chyba nie mogliby przegiąć żeby nie znieważyć prezydenta.
@szynall: problemem jest też to, że Trzaskowski również wspiera socjal i jego plan zakładał dalsze zadłużanie, więc w wyborze pomiędzy nim a Dudą nie było bardzo dużej różnicy pod tym względem