Wpis z mikrobloga

Tak czytam ten wykop i często widzę "a za peło to było tak źle a tego nie pamiętacie". Proszę mi wyjaśnić co takiego strasznego działo się za PO, bo mimo że politykę śledzę od rządów SLD to może zapomniałem 8 lat
#polityka #wybory
  • 23
  • Odpowiedz
@tom3k86: ale ty wiesz, w 2008 był kryzys gospodarczy a w 2011 kryzys zadłużenia? Pogadamy za 3 lata ile to nowego długu nam PiS narobił bo już ten rok nam ładnie licznik nabije.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: Czy ja mówię, że to co PiS robi jest dobre? Przypominam tylko, że pół biliona #!$%@? tylko dlatego, że ukradli pieniądze z OFE bo gdyby nie to bylo by 700 mld. Oczywiście można powiedzieć, że za te pieniądze i tak były kupowane obligacje ale to były moje obligacje, a teraz mam wirtualne gówno na koncie w zusie...
  • Odpowiedz
@Kot-Pin: 1 podnosili podatki 2 podwoili zadluzenie 3 cala masa afer na grube miliardy 4 w tvp i tvn gnoili protestujacych np acta. 5 brak jakiegokolwiek socjalu (dla wielu ważne w kontekście 1 6 posłuszni wobec ue jak chociażby przyjmowanie im8grantówm 7 dwie pseudoreformy pomimo sprzeciwu przy zapewnieniu rok wcześniej ze nigdy tego nie zrobia.
  • Odpowiedz
@tom3k86: to wirtualne gówno jest warte tyle samo co te obligacje. Nie miałbyś żadnych obligacji bo to nie były twoje pieniądze tak samo jak te z ZUS. Jeżeli myślisz inaczej to czemu tych swoich obligacji nie mogłeś wybrać w dowolnym momencie? Twoje jest tylko to czym możesz swobodnie dysponować. To jak z polskim złotem w Londynie. Niby nasze, ale w praktyce nigdy nam tego nie zwrócą.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: Mogłem, na emeryturze . Na tym.polegają fundusze emerytalne, że korzysta się z nich na emeryturze. Jakbym nie dożył przeszloby to na moich spadkobierców.
  • Odpowiedz
@tom3k86: miales tylko taka obietnice, zweryfikowane to byłoby za lat kilkadziesiat i ta obietnica byla warta dokladnie tyle samo co obietnica ZUS. Póki co nie mogłeś tych pieniedzy ruszyc zatem nie byly Twoje. Gdybyś chociaz mogł je wyjąć z jakaś opłata, ale nawet takiej opcji nie bylo.
To troche jak będąc dzieckiem rozmawialem z rodzicami i mowili mi ze przeciez wszystko jest tez i moje. Dziwnym trafem jakbym chcial sprzedac mieszkanie
  • Odpowiedz