Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak poznac nowych znajomych za granica? Razem z chlopakiem pracujemy i mieszkamy w #niemcy, region #turyngia. Jestesmy w Niemczech od roku, jako tako zycie mamy na chwile obecna stabilne, ale brak kontaktow z ludzmi dobija nas strasznie. Mamy 2 znajomych z roboty ale kontakt jest rzadki, poza tym zalezy nam na wiekszej liczbie kontaktow. Celujemy glownie w Polakow, bo bariera jezykowa jest za duza na satysfakcjonujace nas kontakty z Niemcami. Gdzie, w jakich miejscach mozna poznac normalnych Polakow? Dodam, ze jestesmy dosc nieufni i wyczuleni, bo w poprzednich pracach mielismy przeboje z polskimi pracownikami, w tym pobicie, ktore zmusilo nas do zmiany roboty. Jednoczesnie trafialismy tez na naprawde pomocnych rodakow, wiec mamy dosc ambiwalentne uczucia. Czy sa jakies nie wiem... kluby, spolecznosci, fora, strony skupiajace ta .normalna czesc polonii w Niemczech? Chcemy zminimalizowac w miare mozliwosci kontakt z patologia, chlejusami, oszustami, zlodziejami, recydywka, sebkami, karynami i tego typu ludzmi, ktorzy psuja nam opinie, i na ktorych trafialismu czesto w poprzednich robotach. Z gory mowie, ze jakies popularne grupy na fejsie w stylu "Polacy w...(dopisz miasto), skupiajace kilka tysiecy uzytkownikow odpadaja, bo na takich niestety czesto bytuje wlasnie patologia, ktorej tez doskierwa samotnosc ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzi mi bardziej o takie kameralne srodowiska, mniej znane, gdzie istnieie wieksza szansa pozanania kogos ogarnietego, z kim mozna cos sensownego porobic, a nie tylko sie #!$%@? i #!$%@?.
Ma ktos jakis pomysl? Tak w skrocie o nas:mamy po 26 lat, chlopak interesuje sie grami, gra na playu, glownie w takie produkcje jak Dark Souls, Bloodborne, Sekiro, ale nie pogardzi tez Call of Duty, The last of us (ale nie tym nowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i jakimis innymi, ktorych nie znam wiec nie bede wymieniac. Poza tym gotuje, interesuje sie kinem i kocha muzyke.
Ja z kolei duzo czytam, czasem porysuje na tablecie graficznym, interesuje mnie tez nauka, glownie dziedzina neurobiologii, psychiatra, troche genetyka i pokrewne.

#emigrujzwykopem #emigracja #samotnosc #brakznajomych #niemcy #turyngia #poznamludzi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f0b43e2e270c575295b919b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: ciężka sprawa. Jak siedziałem w UK, to poznałem dwie osoby przez lokalne forum Polaków, ale i tak, na tyle sie różniliśmy, że nie przetrwało to próby czasu, tym bardziej, że ja tylko byłem czasowo, cos kasy zarobić, a oni z zamyslem raczej na stałe.
@AnonimoweMirkoWyznania: unikalabym szukania Polakow jako znajomych, skoro nie znacie dobrze jezykaz Znajdzcie jakies wspolne hobby typu sport, oglaszajcie ze szukacie kogos do gry w tenisa czy wycieczke rowerowa, jestescie dosyc mlodzi moze warto dolaczyc do organizacji studenckiej (ktora przyjmuje juz niestudentow tylko mlodych ludzi) ze swojej strony polecam AEGEE tylko nie wiem czy bedzie oddzial w Waszym miasteczku, sama jestem czlonkiem wiec jak cos to pisz. Language tandem group to spotkanie