Wpis z mikrobloga

@Wyrelworelowany: Nie, ma mieć 700mA, też nie mniej nie więcej. Te ledy steruje się prądowo nie napięciowo


Dzięki. Taki znalazłem: https://allegro.pl/oferta/driver-led-mean-well-apc-35-700-15-50v-700ma-7776279448?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ogólnie z zasilaczem koszty mam już na poziomie 90 zł, a żarówka reef led kosztuje 130, no ale ten potencjał zabawy z tym :) żarówka ma chłodzenie pasywne, a aja chcę zrobić aktywne na osobnym zasilaniu.
@Wyrelworelowany: Tłumaczyłem już wyżej zasadę działania drivera


Masz 36W więc RÓWNO 36W musi mieć driver

Te 3W mają ok 2.4W prawdziwej mocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@5MinutWolnosci Panie, nie mieszaj mi, ja zielony. Potrafię lutować i ogólnie ogarniam. Ale nigdy nie wciągałem wiedzy w zakresie LED. 2,4W razem 28W daje i co teraz. Tylko nie krzycz ;)
@Wyrelworelowany: @5MinutWolnosci: Coś tu zbyt namieszane jest. Mi się zdaje, że zasilacz może mieć nawet 100W, byleby dawał napięcie do 12x3.4V (połączenie szeregowe) lub był źródłem prądu 700mA.
(zwykły zasilacz jest źródłem napięcia tzn napięcie jest stałe a prąd zależny od obciążenia. Źródło prądu ma stały prąd a w zależności od obciążenia zmienia się napięcie)

Chodzi o to, że zwykły zasilacz przy napięciu 12x3.4V nie wypluje więcej prądu niż 700mA
@5MinutWolnosci: Ja wiem, że możesz mieć dużą wiedzę o akwarystyce, ale tutaj się mylisz. Waty na zasilaczach mówią o tym ile maksymalnie mocy mogą dać. Oczywiście w zależności od tego co podłączymy to mogą dawać tej mocy mniej. Na obrazku mamy napisane, że napięcie wyjściowe to 150-175V i natężenie 350mA. Czyli driver/zasilacz jest w stanie zasilić od 150/3.4 do 175/3.4 (od 44 do 51) ledów pobierających prąd o natężeniu 350mA.
Przedział
@5MinutWolnosci: i gadasz głupoty. Sam mam dwie lampy na power ledach 3W. Już prawie dwa lata. U mnie drivery mają 18-30x3W. Na jednej mam 20, na drugiej 24, czy tam 26. I też diody 700mA, a driver daje 650. Zwiększona żywotność kosztem wydajności. @Zrzyck: Ja się zgadzam, driver to driver, a nie zasilacz.
@Wyrelworelowany: Tobie radzę robić na 1W, więcej lutowania, ale większa plastyczność w doborze barwy. Założenie soczewek